До Верховної Ради внесли доволі дивний законопроєкт.
На сайті ВРУ опублікували текст законопроєкту №3945 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо посилення соціального захисту дітей)». Автором є «слуга народу» Любов Шпак.
Депутат пише, що проєкт розроблено з метою покращення соціального становища дітей та підтримки виховання дітей у сімейному середовищі.
Що пропонує народний обранець?
Депутат пропонує внести зміни до Сімейного кодексу та Закону «Про державну допомогу сім’ям з дітьми»:
- Якщо місце проживання чи перебування батьків невідоме, або вони ухиляються від сплати аліментів, або не мають можливості утримувати дитину, дитині призначається тимчасова державна допомога з урахуванням матеріального стану сім’ї, у якій виховується дитина.
Тимчасова державна допомога не може бути меншою за 40 відсотків прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку. З 1 липня цього року для дітей віком до 6 років прожитковий мінімум 1859 грн, для дітей 6-18 років – 2318 грн. Відповідно 40% – це 743 грн та 927 грн. Чи може дитина прожити на такі гроші місяць питання риторичне.
- Допомога на дітей одиноким матерям, одиноким усиновлювачам, матері (батьку) у разі смерті одного з батьків, у яких середньомісячний сукупний дохід сім'ї в розрахунку на одну особу за попередні шість місяців не перевищував трьох прожиткових мінімумів для дитини відповідного віку або які утримують дитину з інвалідністю, надається в розмірі не менше 40 відсотків прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку.
Тобто, якщо особа має дитину до 6 років і не має стабільного доходу – їй доплатять 743-1859 грн. Якщо ж особа отримує дохід в 6000 грн на місяць, то вже на допомогу розраховувати не варто.
Скоро вибори
Очевидно, що даний проєкт прописаний так, що ніхто допомогу отримати не зможе: хіба особи без конкретного місця проживання, алкоголіки тощо. Та і то, ця допомога буде несуттєвою.
Самі ж «слуги» зможуть відзвітуватися і сказати в контексті місцевих виборів, що наближаються, що покращили життя українців. Насправді це є звичайний дешевий популізм, особливо зважаючи на те, які зарплати в наглядових радах державних підприємств, у міністрів та депутатів.