Created with Sketch.

Опозиція Південної Кореї знову подала пропозицію про імпічмент президента

15:47

Цього разу шанси на те, що імпічмент буде схвалено, зросли.

У четвер, 12 грудня, опозиція Південної Кореї знову подала клопотання про імпічмент президента Юн Сок Йоля — вже вдруге. І цього разу ймовірність схвалення пропозиції зростає, оскільки дедалі більше представників керівної партії, до якої входить і сам Юн, заявляють про її підтримку.

Про це повідомляє Bloomberg.

Опозиції необхідно отримати 200 голосів у парламенті, щоб пропозиція буде схвалена. Спроба імпічменту Юна минулої суботи, 7 грудня, провалилася після того, як його керівна партія “Сила народу” бойкотувала голосування — для схвалення пропозиції опозиційним силам потрібно щонайменше вісім голосів від керівної партії. Наразі семеро представників “Сили народу” натякнули, що можуть підтримати імпічмент Юна.

Ще одним сигналом про те, що цього разу голосування має більше шансів на успіх, є заява лідера керівної партії Хан Дон Хуна, який назвав імпічмент єдиним способом усунення Юна від влади.

Хан закликав представників своєї партії підтримати відсторонення президента від посади, втім його коментарі викликали глузування з боку деяких членів партії, що свідчить про те, що всередині “Сили народу” все ще залишаються розбіжності. Сам Хан не є законодавцем і не може голосувати за пропозицію про імпічмент.

Після подання пропозиції про імпічмент вона буде передана до парламенту, і після цього має бути встановлено 72-годинний термін для проведення голосування. Очікується, що голосування відбудеться в суботу, 14 грудня.

Схвалення пропозиції призведе до розгляду справи в Конституційному суді, який може тривати до 180 днів. Якщо суд винесе рішення не на користь Юна, той буде змушений піти у відставку і протягом двох місяців мають бути призначені президентські вибори.

Президент Юн бореться за те, щоб залишитися на посаді після того, як його рішення про оголошення воєнного стану минулого тижня приголомшило країну та її союзників, спричинивши політичний хаос, налякавши фінансові ринки та викликавши обурення громадськості.

У четвер, 12 грудня, Юн виступив із промовою, в якій намагався виправдати своє рішення оголосити воєнний стан. Він відкинув звинувачення в організації заколоту, наполягаючи на тому, що “буде боротися до кінця”. Юн також заявив, що опозиція намагається паралізувати роботу адміністрації, але спроба президента налаштувати суспільні настрої проти опозиційних сил ризикує провалитися, оскільки члени власної партії можуть виступити проти нього.

Окрім можливості імпічменту, Юн також зіштовхнувся з розслідуванням та забороною на виїзд. Поліція проводила обшуки в його офісі, а колишній міністр оборони вже заарештований.

Оголошення воєнного стану у Південній Кореї

3 грудня президент Південної Кореї Юн Сок Йоль заявив, що у країні оговідставки міністра оборони Кім Йон Юна, це пов'язано з діяльністю опозиції. Він звинуватив опозицію у контролюванні парламенту й паралізуванні роботи уряду «антидержавною діяльністю».

Юн також заявив, що такий захід необхідний для відновлення «верховенства права» в країні й пообіцяв "викорінити мерзенні пропівнічнокорейські антидержавні сили».

Після оголошення воєнного стану, військове командування оголосило про заборону будь-якої політичної діяльності, включаючи протести. Зокрема указ, виданий начальником штабу армії Південної Кореї генералом Пак Ан Су, забороняє всю політичну діяльність, у тому числі протести. Також тимчасово припинено діяльність парламенту.

Окрім того, указ ставить під контроль усі ЗМІ та видавців, а також наказує лікарям, які перебувають у відпустці, негайно повернутися до роботи протягом 48 годин. Тих, хто порушує воєнний стан, можуть заарештувати або провести обшук без арешту.

Парламент Південної Кореї ухвалив резолюцію із закликом скасувати воєнний стан в країні. Згідно із законодавством Південної Кореї, якщо парламент більшістю голосів вимагає скасування воєнного стану, президент зобовʼязаний його скасувати.

Через шість годин після оголошення Юн скасував воєнний стан в країні.

Читайте також
ВСАС
Політика
Як вибори сформують новий політичний курс США
Опінії
Трамп скоротив відрив від Гарріс за тиждень до президентських виборів – Reuters
Політика
За лаштунками влади Мелоні: масони у керма Італійської держави
Світ
Чи вдасться Гарріс обійти Трампа на фініші?
Опінії
У США пройшли дебати кандидатів у віцепрезиденти США Джей Ді Венса і Тіма Волза
Світ