Created with Sketch.

Соціальний діалог по-полтавськи-2. Стадія поглиблення

11.04.2018, 07:50

Сподівань на швидке і справедливе розв’язання майнового конфлікту щодо права власності на приміщення навчально-методичного центру профспілок у місті Полтаві (вулиця Ляхова,1) ні у потерпаючої профспілкової сторони загалом, ні, зокрема, у автора попередньої публікації не було. І бути не могло.

Новоявлені рейдери – вожді і клерки Генеральної та Полтавської обласної прокуратур – представляють настільки одіозну структуру, що нам вдається утриматися від ненормативної лексики в її побіжній описовій характеристиці, лише згнітивши серце.

Чи можуть організації, маючи у своїх новітніх анналах діяння Піскуна, Шокіна, Пшонки, Зварича, Ківалова, розраховувати хоч би на формальну повагу як державні інституції?

Святослав Піскун: коли цьому генеральному довелося свого часу мазати п’яти з України, на продаж ним був виставлений елітний котедж у центрі «Буковеля», більше відомий у небідних колах під назвою «курник Піскуна»: трирівневий об’єкт з трьома спальнями і підігрівом підлоги, п’ятьма санвузлами, лижною кімнатою, сауною, меблями з натурального дерева і кришталевими люстрами та окремим будиночком для персоналу за вражаючу на 2013 рік ціну у майже 10 млн. грн.

Віктор Пшонка-Цезарь: це отой позер-нарцис у римській тозі, котрий не лише збезчестив добре ім’я богині правосуддя, хоч нам її цнота видавалася підозрілою ще задовго до Пшонки, а й особисто доклав чи не найбільше юридичних зусиль до революційного вибуху Майдану.

Віктор Шокін: цей пан з наближених до президента кіл продемонстрував таку відверто совкову ментальність, що Президентові довелося ледве не вибачатися за власну кадрову недалекоглядність.

Ігор Зварич: львівський суддя, колега наших прокурорів по правничому цеху, граючись, «наколядував» 1 млн. доларів і 2 млн. гривень.

Сергій Ківалов: яскравий представник «режиму Янека», засновник і ректор Одеської національної юракадемії – фабрики з підготовки фахівців корупції та полігону схем її апробації, співавтор антиукраїнського мовного закону Колесніченка-Ківалова, фальсифікатор президентських виборів 2014 року, цьому правнику оголошена наразі люстрація «ні гріє, ні знобить» - живе собі, як бобер у салі.

На момент роботи автора над матеріалом Ґуґл остаточно ще не визначився з фейковістю повідомлення про визнання діючого нині рейдера-генпрокурора Юрія Луценка персоною нон грата на цивілізованих правничих теренах. Злий язик Міхеіла Саакашвілі подейкує, що знову генпрокурор кудись вляпався – не впустили до літака на Штати. Поки що - no comments.

«Ми їхню поведінку засудили і до їхніх справ непричетні!», – масово відхрещується від заплямованих чим попало юридичних вождів (з ким, мовляв, не буває) недолюстрований прокурорський і судовий люд.

Знаєте, недоочищені наші, сумніватися у істинності фольклорних спостережень у нас теж немає підстав і, справді, «в сім’ї – не без вилупка» (навіть у взірцево святій компанії дюжини християнських апостолів знайшовся негідник – не на Паску буде згадано нечестивця!), але фігура Олега Кириченка на посаді заступника прокурора Полтавської області у 2004-200? та 2014 роках настільки колоритно-показова, що лишити її поза увагою ми просто не можемо.

Про його пубертатні пустощі з пластиковим фалосом перед відеокамерою, зловживання алкоголем і службовим становищем, кришування злочинності та неміряні «неподєтцкі» хабарі читайте і дивіться на сайті «Останнього бастіону» (http://bastion.tv/news/prokuror-bez-shtaniv-osoblivosti-roboti-prokuroriv-u-poltavi/). За неповний 2014 рік служби в облпрокуратурі Кириченко шість разів змінив житло, ненаситно додаючи йому квадратів і шику, обзавівся клаптиком заповідного лісу у 300 гектарів, Лексусом 600-LS гібридом, Мерседесом 550 AMG і Тойотою Ленд крузер 200.

Маючи у своїй «сім’ї» такого вилупка, як Олег Кириченко, ми б, на місці його колег з Полтавської обласної прокуратури, розійшлися по домівках без вихідної допомоги.

Еге ж, вже й розходяться! Кланова вседозволеність і безкарність, зверхність у ставленні до васального піплу, професійна бездарність призначенців, від яких усталений механізм викривленого судочинства вимагає не знань юриспруденції і, принаймні, совісті присяжних, а лизоблюдства і сліпого слідування паханському персту, надто далеко завели нашу юридичну публіку від фахових і етичних засад.

Даруйте, понесло автора на всеукраїнські узагальнення...

А полтавські місцеві наші справи кепські і поволі посуваються до елементарного мордобою у відповідності до плану дій, оголошеного на останній зустрічі членів президії облпрофради з командою безпардонних рейдерів. Тоді представник Федерації профспілок України у Верховній Раді, народний депутат України Сергій Каплін запевнив запопадливих поборників державних інтересів у єдиній можливості зайти до чужої профспілкової хати – тільки переступивши через тілесну іпостась народного депутата. Прогнозуємо нове «мамаєве побоїще».

До того йде, бо днями профспілки отримали чергову прокурорську лякачку – «претензію про зобов’язання звільнити приміщення». Стій-стій, це ж якою мовою з нами спілкуються? Загальновживане слово «претензія» походить від «претендувати на щось». От Ваші, пане законнику, «претензії на вседозволеність» – очевидні, Вам би ще про свої професійні «зобов’язання» подбати.

Окрім кондового канцеляриту про «законність» визнання ще «сімейним» судом Саші-Стоматолога під пшонківським прокурорським наглядом недійсними пунктів рішення Полтавської міської ради щодо права власності профспілок на побудоване ними ж приміщення, хизування розпорядженням Кабміну про закріплення будівлі за злидарями-прокурорами, яким тепер профспілки не дають виконувати обов’язки належним чином, лист містить «пропозицію звільнити зайняті приміщення за адресою: вул. Ляхова, 1, у місті Полтаві, шляхом виселення». Часу відміряли - до 13 квітня.

Про перебіг боїв у районі стадіону «Динамо», а їх, зважаючи на принципову позицію власників, не уникнути, ми ще поінформуємо. А зараз, доки не чути свисту сокири, трохи про моральний бік справи. Правознавцям слід зрідка нагадувати ази їхньої науки, аби вони хоч інколи припиняли шурхотіти наколядованим та погортали сторінки Конституції.

Навіть у найзатятішого службіста завжди є шанс не втратити людську подобу. Уявляєте, пане заступнику прокурора області, частина 2 статті 41 КК України у визначенні поняття «незаконний наказ або розпорядження» містить такий собі «пункт г): незаконними є накази або розпорядження, які пов’язані з порушенням конституційних прав і свобод людини й громадянина». Там ще пишуть, що «якщо особа не усвідомлювала й не могла усвідомлювати злочинного характеру наказу чи розпорядження, то за діяння, вчинене з метою виконання такого наказу чи розпорядження, відповідальності підлягає тільки особа, яка віддала злочинний наказ чи розпорядження». Ми ж правильно розуміємо, що не байстрюкові гріх, а – батькові, і за наказ №21 від 06.03.2018 попало б Юрію Віталійовичу, а не Вам?

Був у Вас шанс, пане Савенко, зберегти реноме і дистанціюватися від колеги Кириченка. Уявляєте, скількох земляків Ви б змусили повірити у судову реформу, якби до листа шефу вставили рядок: «На живих людей не піду»? І в якого Сірка тепер очей позичатимете? Зможете без докорів сумління дивитися в очі двомстам тисячам членів профспілок, яких ви виганяєте з рідної хати? Забалакалися, даруйте, совість не належить до чеснот українського прокурорства.

Про що ще з Вами поговорити, гаранти демократії? І якою мовою? Кипить наш розум, праведним гнівом схарапуджений. Цитуємо чужого класика:

… Таитесь вы под сению закона,

Пред вами суд и правда — всё молчи!..

Но есть и божий суд, наперсники разврата!

Есть грозный суд: он ждет;

Он не доступен звону злата…

Це, пане заступнику прокурора області, – Лєрмонтов. Тільки, будь ласка, на Великдень хоч до Михайла Юрійовича без претензій.

Вадим Демиденко,

Полтава

Читайте також
Полтава гастрономічна. Частина третя
Полтава
ДІЯ відзначила чемпіонів України
Полтава
Полтава гастрономічна. Частина друга
Полтава
Лицарі сили та килиму
Полтава
Полтавські чемпіони продовжують боротьбу
Полтава
Від «прокурора-чупакабри» до «золотих посад»
Полтава