«Митці такого масштабу, як Китастий, приходять одиницями на століття».
17 січня 1907 року у Кобеляках на Полтавщині в селянській родині – керівник Української капели бандуристів імені Тараса Шевченка у США, Герой України, передає Diaspora.ua.
Зазначається, що багата музичними талантами полтавська земля, щедро обдарувала Григорія Китастого.
Змалечку було зрозуміло, що він буде музикантом. Спеціальну освіту він здобув у Полтавському музичному технікумі, Музично-драматичному інституті імені Миколи Лисенка у Києві, освоївши кілька інструментів та диригентський фах.
За його керівництва капела імені Тараса Шевченка мала низку концертів, які завжди проходили з величезним успіхом, записала 11 альбомів пісень і два альбоми власних виступів.
Поряд з тим Григорій Китастий був і активним у суспільному та політичному житті української громади в США до своєї смерті 6 квітня 1984 року у Сан-Дієго, Каліфорнія. Похований на українському православному кладовищі Баунд-Бруці, біля церкви-пам’ятника св.Андрія (штат Нью-Джерсі, США).
Українська капела бандуристів імені Тараса Шевченка.
Зважаючи на натхненну та величезну за масштабами й значеннями діяльність Григорія Китастого, важко не погодитися зі словами його сина Віктора: «Митці такого масштабу, як Григорій Китастий, приходять одиницями на століття».
А перейменування вулиць у Полтаві, які пов`язані з декомунізацією, вписало ім`я Китастого і на топонімічну карту Духовної столиці. Тепер на його честь названа колишня Краснодонська вулиця.