Created with Sketch.

SpaceX отримала контракт на запуск космічної станції Airbus

01.02.2024, 10:05

Комерційну орбітальну станцію Starlab виведуть на орбіту за допомогою ракети-носія Starship компанії SpaceX.

Компанія Ілона Маска SpaceX зі своїм космічним кораблем Starship отримала контракт на запуск комерційної космічної станції Starlab, побудованої європейською Airbus SE і американською Voyager Space.

Про це повідомляє видання Bloomberg.

Сума угоди не розкривається. Про створення спільного підприємства для будівництва орбітальної станції компанії домовилися в серпні 2023 року.

Комерційна космічна станція Starlab — це спільний проєкт французької компанії Airbus і американської Voyager Space. Вона стане однією зі станцій-наступниць МКС на низькій навколоземній орбіті після завершення її експлуатації у 2030 році. Подібно до МКС, на ній працюватимуть астронавти для проведення наукових експериментів і досліджень в умовах мікрогравітації.

Планується, що станція буде виведена на орбіту в рамках одного космічного запуску 2028 року.

За словами агентства, хоча Starship все ще перебуває на стадії розробки, SpaceX уже підписала низку контрактів із замовниками на час, коли космічний корабель буде готовий до комерційної експлуатації.

«Туристи вже купують поїздки на ракеті навколо Місяця, а NASA співпрацює зі SpaceX, щоб перетворити Starship на місяцехід, який зможе доставляти астронавтів на поверхню Місяця» — зазначає Bloomberg.

У березні минулого року Маск заявляв, що SpaceX буде готова до відправки космічного корабля Starship у квітні 2023 року.

Водночас він уточнював, що час старту космічного корабля залежатиме від видачі ліцензії Федеральним управлінням цивільної авіації США.

Читайте також
Компанія Джеффа Безоса здійснила перший запуск ракети New Glenn
Світ
SpaceX запустила перший супутник турецького виробника безпілотників Baykar
Світ
Корональні діри на Сонці спровокують потужні магнітні бурі
Життя
Американські компанії шукають альтернативи основним космодромам
Світ
10 найбільш значущих космічних подій 2024 року
Життя
Зонд NASA як ніколи раніше прагне дістатися серця Сонця
Світ