Created with Sketch.

Співробітники ТЦК не мають права «пакувати» людей та перевіряти документи — Дмитро Лубінець

17.01.2024, 17:22

Омбудсмен Дмитро Лубінець зазначив, що його обурюють випадки, коли працівники ТЦК застосовують до українців фізичну силу.

Працівники військкоматів не мають прав насильно затримувати людей, вимагати та забирати у них документи. 

Про це в інтерв'ю виданню NV заявив уповноважений Верховної Ради з прав людини Дмитро Лубінець.

«Основне питання, яке порушують громадяни України, — це невідповідність мандатів ТЦК. Це коли вони вимагають перевіряти документи, забирають документи й фізично затримують громадян України. У них таких прав немає» – зазначив омбудсмен.

Він зауважив, що його обурюють випадки, коли працівники ТЦК застосовують до українців фізичну силу. Лубінець заявив, що стосовно таких та подібних інцидентів відкриті кримінальні провадження.

Омбудсмен пояснив, що після відкриття кримінального провадження проводяться перевірки у військкоматах.

«Потім я ставлю це питання на рівні керівництва, коли підтверджується інформація щодо зловживання правами працівниками ТЦК, щоб до них відкривалось дисциплінарне якесь провадження, і вище керівництво ухвалювало рішення щодо покарання своїх підлеглих» – додав він.

Читайте також
ДБР перевіряє інформацію щодо перевищення повноважень працівниками ТЦК у Чернігові
Кримінал
У Раді Європи розкритикували українську владу за санкції проти власних громадян
Політика
Після суспільного розголосу політв'язня Андрія Коломійця відпустили з ТЦК
Політика
«Прес-хата» на смерть
Кримінал
У Вісконсині скасували 176-річну заборону на аборти
Політика
Юдеї, які захопили владу в Україні, хочуть заборонити отримання професійної освіти
Політика