Created with Sketch.

Спортзали і ТРЦ на кістках полтавців

02.12.2021, 12:05
Фото: Facebook

Зе-команда має намір за бюджетні кошти завершити справу своїх ідейних натхненників – ​більшовицьких окупантів із Юдиного коліна.

Черговий "президентський" будпроєкт вартістю 1,5 мільйона гривень планують звести в історичній місцевості Полтави.

На щό можуть натрапити будівельники при ритті котловану посеред Павленківського парку розповів у себе на сторінці у Facebook краєзнавець і географ Леонід Булава.

Руїни Покровської церкви і школа у 1935 році

За словами полтавського фахівця у галузі антропогенного ландшафтознавства, перш за все майбутня підрядна організація дістанеться до залишків фундаменту Покровської церкви та прилеглого до неї цвинтаря.

«Впродовж декількох років, поміж інших краєзнавчих пошуків, ми займалися питанням визначення точної локалізації цього храму на Павленках. Точніше, декількох церков, які тут діяли у різний час. Були ретельно вивчені плани цієї місцевості, архівні й фотоматеріали, опитані свідки. Відомо, що церкви 1864 і 1903 років побудови стояли на  Павленківській площі; щодо їхньої локалізації, то спочатку не було єдиної точки зору. Але поступово накопичувалися матеріали, й локалізація цих споруд була уточнена. Зокрема, цьому допомогло фото руїн церкви, датоване 1935 роком», – стверджує Леонід Булава.

Краєзнавець додає, що споруда Покровської церкви зі дзвіницею в одній зв'язці була капітальною, а її фундамент зберігся до тепер.

«Отже, цілком імовірно, що при побудові котловану під спортзал її фундамент буде все ж виявлений. І тут – слово фахівцям. Що потрібно зробити, щоби його дослідити? Як його наявність вплине на ціну цього об'єкту "Великого президентського будівництва"? До речі, поруч зі стінами церкви був погост: кладовище священників і багатих дарувальників до храму (у 1922 році з цієї церкви тільки срібних виробів було конфісковано понад 50 кг!). За спогадами, на погості були величні пам'ятники та монументальні склепи, які розбили й вивезли перед війною, та влаштували на їхньому місці танцювальний майданчик (його залишки є й досі)», – наголосив Леонід Булава.

Фактично, ініціатива влади спорудити ще один об'єкт заради недешевого популізму покликана знищити історичну спадщину нашого міста, адже майбутній будпроєкт розташовуватиметься не де-небудь, а власне на могилах полтавців.

Між тим, як раніше повідомляв "Останній Бастіон", археологи мають підтвердження існування селища скіфського часу на Інститутській горі у Полтаві.

Читайте також
Перший рамковий вулик винайшов українець
Історія
Полтавський трамвай: мрія, яка так і лишилася на папері
Полтава
Назарій Фіалковський: забутий просвітник Полтавщини
Історія
Місто козаків і шляхти: Кременчук у XVIII столітті
Полтава
Колись Полтава була столицею Булгарії
Історія
Володимир Ліхачов: віднайдення невідомого полтавця
Історія