Як було зазначено, обшук проводився за ухвалою слідчого судді Московського районного суду міста Харкова Скотаря Андрія Юрійовича, яка була винесена на підставі клопотання поданого до суду слідчим ДБР – Лісничою Ольгою Миколаївною.
Тоді слідчий, у квартирі якого проводився обшук, повідомляв, що дії ДБР та ухвала слідчого судді Скотаря А.Ю. про дозвіл на проведення обшуку, незаконні та ними порушено його конституційні права а також Конституцію України та Кримінальний процесуальний кодекс України.
Імовірно, Андрій Юрійович розумів, що внаслідок надання дозволу на проведення обшуку в помешканні слідчого національної поліції, будуть порушені його конституційні права, але з іншого боку, відмовити працівникам самого елітного та впливового правоохоронного органу України було якось незручно.
Судячи з усього, після такої плідної співпраці з Державним бюро розслідувань в Андрія Юрійовича справи почали іти на краще, оскільки на теперішній час він отримав підвищення та уже обіймає посаду голови Московського районного суду міста Харкова та продовжує розглядати клопотання подані з порушенням КПК України слідчими ДБР відносно слідчих, які вели розслідування стосовно компанії «Онур».
Враховуючи це, для припинення суддівського свавілля, слідчі нацполіції в Полтавській області, відносно яких ДБР проводить розслідування, з метою захисту своїх конституційних прав, були змушені звернутися із скаргами до Вищої ради правосуддя на незаконні дії судді Московського районного суду міста Харкова Скотаря Андрія Юрійовича.
Не виключено, що окрім порушення їх конституційних прав, другим поштовхом для цього стали чутки, які ширяться Полтавою, про те, що крайній «третій транш» керівники Полтавського ДБР отримували від розкрадачів корисних копалин, з метою правильної мотивації суддів Московського районного суду м. Харкова, оскільки судді Октябрського районного суду міста Полтави не бажають іти на ланцюгу в злочинців та об’єктивно розглядають різні клопотання слідчих ДБР, оскільки обізнані у справі незаконного видобутку корисних копалин.
Це були б пусті слова, якби не дії прокурора Генеральної прокуратури України Дениса Ковіна, який 10 вересня 2019 року в Октябрському районному суді Полтави заявив про сумніви неупередженості та заявив відвід слідчому судді Ганні Андрієнко.
Чи відсторонить від виконання правосуддя та чи притягне Дисциплінарна палата Вищої ради правосуддя суддю Скотаря Андрія Юрійовича до дисциплінарної відповідальності за вказані дії дізнаємося пізніше.
У свою чергу слідчі нацполіції вдалися до захисту своїх прав, зокрема
статтею 55 Конституції України кожному гарантовано право на оскарження в суді рішень, дій чи бездіяльності органів державної влади, органів місцевого самоврядування, посадових і службових осіб.
Враховуючи це, слідчий, у квартирі якого було незаконно проведено обшук, для подальшого недопущення порушення його конституційних прав
слідчою ДБР Лісничою Ольгою Миколаївною, не маючи інших способів ані ж передбачених законами України, 6 вересня 2019 року звернувся із заявою до Октябрського районного суду м. Полтава.
9 вересня 2019 року під час судового розгляду вказаної заяви, що відбувалося у відкритому судовому засіданні, слідчим суддею Октябрського районного суду м. Полтави Блажко І.О. встановлено факти порушення конституційних прав слідчого, а також порушення КПК України та Конституції України, під час досудового розслідування кримінального провадження №62018170000000002 слідчою ДБР Лісничою О.М.
Окрім установлення факту порушень конституційних прав, слідчим суддею прийнято рішення про відвід слідчої ДБР Лісничої О.М. від здійснення досудового розслідування кримінального провадження №62018170000000002.
Андрій Солодовник