Created with Sketch.

Справу заступника керівника ОП Олега Татарова закрили на початку повномасштабної війни

31.03.2023, 09:15

Кримінальне провадження, де фігурував заступник керівника Офісу президента Олег Татаров, закрили у квітні 2022 року.

Татарова підозрювали в причетності до дачі хабара за фальсифікацію експертизи в епізоді про заволодіння коштами Національної гвардії.

Про закриття провадження журналістам Bihus.Info повідомили в Офісі генерального прокурора у відповідь на запит.

“Слово і діло” в Офісі генпрокурора повідомили, що слідство у справі Татарова не завершено: справу не закрили, але й не відправили до суду.

Кримінальне провадження по Татарову відкрили в рамках кейсу по будівельній компанії “Укрбуд”, яка у в минулому була гігантом київського будівельного ринку і партнером багатьох держорганів, на замовлення яких зводилися житлові комплекси. Один з таких – ЖК “Аристократ” – будували на замовлення Нацгвардії на землі однієї з її військових частин в центрі міста. В обмін на можливість забудувати ділянку компанія мала передати нацгвардійцям частину квартир у майбутньому ЖК “Аристократ”.

Однак у 2016-му “Укрбуд” запропонував, а тодішній очільник Нацгвардії Юрій Аллеров погодився замість квартир в центрі Києва отримати квартири в іншому об’єкті “Укрбуду” – на околиці міста. Різниця у вартості житла сягнула 80 мільйонів гривень і стала основою для розслідування Bihus.Info, а в подальшому – для справи НАБУ та САП.

У 2019-му через нерівноцінний обмін затримали Аллерова, топменеджер “Укрбуду”, оцінювачів, які “урівняли” вартість квартир в різних частинах міста, а в подальшому – експрезидента компанії “Укрбуд” Максима Микитася.

Наприкінці 2020-го з’явилася інформація про можливу причетність до цієї справи Олега Татарова, який у 2017-му очолював юридичний департамент “Укрбуду” і, за даними слідства, був посередником між Микитасем та службовцем, який за винагороду сприяв створенню фейкової експертизи, що стосувалася оцінки вартості нерухомості.

21.04.2022 р., в розпал повномасштабного вторгнення рф в Україну, кримінальне провадження за цим епізодом, передане від НАБУ до СБУ, закрили. Офіс генпрокурора не повідомив, який орган і на який підставі прийняв рішення про закриття провадження.

Також журналісти дізналися, що колишній тесть заступника керівника Офісу президента Олега Татарова Олександр Павлушин у травні 2022-го зареєстрував ФОП на Закарпатті. Юридична адреса реєстрації приватного підприємця Павлушина – недобуд у с. Пилипець.

Разом з ним у цьому ж недобуді зареєстрований благодійний фонд, який веде до чиновника часів Януковича Владислава Каськіва, не покараного за крадіжки мільйонів на національних проектах.

До того, як відкривати ФОП у Пилипці, екстесть Татарова був приватним підприємцем на Кіровоградщині, де займався пасажирськими перевезеннями. Проте на третій місяць після повномасштабного вторгнення росії в Україну, Павлушин вирішив змінити сферу діяльності – з перевезень на “надання інших послуг бронювання”. Екстесть Олега Татарова зареєструвався у Пилипці не зважаючи на те, що ані у нього, ані у Татарових на Закарпатті жодної нерухомості у власності немає.

Разом з колишнім тестем Татарова за однією юридичною адресою зареєстрований благодійний фонд “Боржавська надія”, який належить Герноту Ляйтнеру. Саме австрієць Ляйтнер у 2020-му презентував в ОП Володимира Зеленського “нову-стару” ідею збудувати курорт на Закарпатті, зокрема в Пилипці.

Як повідомляла програма “Схеми”, йшлося про ідею забудови саме тієї землі, на якій в часи Януковича обіцяли реалізувати національний проект “Олімпійська надія-2022” під керівництвом Владислава Каськіва. Наразі ці ділянки перебувають під арештом в рамках кримінального провадження щодо заволодіння коштами, виділеними на реалізацію національних проєктів.

Гернот Ляйтнер, за інформацією журналістів-розслідувачів і детективів НАБУ, може бути довіреною особою Владислава Каськіва і пов’язаних з ним олігархів з команди Януковича.

“Детективи в ході розслідування окремого епізоду знайшли докази і встановили, що іноземний інвестор, якій зголосився будувати цей гірськолижний курорт в Закарпатській області, може бути пов’язаний або навіть підконтрольний колишньому керівнику Держінвестпроекту, його родичам та іншим особам”, – у 2021 році повідомила речниця НАБУ журналістам “Схем”.

Владислав Каськів

НАБУ і САП також розслідують розкрадання мільйонів, виділених на реалізацію національних проектів за часів Януковича. Однак попри те, що підозри в рамках розслідування отримали кілька колишніх посадовців, директори приватних підприємств, на які виводились кошти, і навіть двоюрідний брат екс-голови «Держінвестпроекту» Владислава Каськіва, сам Каськів у цій справі підозру не отримав.

Не фігурувати у ключовому кримінальному провадженні щодо корупції часів Януковича Каськіву дозволили умови його екстрадиції з Панами. За ними слідство з усіх кримінальних епізодів, які сталися на момент екстрадиції (2017 рік) може інкримінувати Каськіву лише один. Панама видала Каськіва у дрібній справі за підозрою у заволодінні в 2012 році 7,5 млн. грн. за договором про надання фіктивних рекламних послуг.

Адвокатом Каськіва тоді був Олег Татаров. Він публічно коментував історію  екстрадиції його підзахисного. “ГПУ у своєму листі прямо це зазначила та гарантувала виконання обов’язків щодо дотримання меж кримінальної відповідальності виданої особи, які визначені в договорі. Цитую положення ч.1 ст.15 договору: «Запитуюча Сторона не може затримати або взяти під варту, ув’язнити або віддати до суду видану особу за злочин інший, ніж той, у зв’язку з яким був направлений запит про видачу і який було скоєно до видачі», – заявляв Татаров в інтерв’ю виданню “Закон і Бізнес”.

У відповідь на запит Bihus.Info в САП повідомили, що сторона обвинувачення зверталась до компетентних органів Республіки Панама з проханням надати згоду на притягнення до кримінальної відповідальності, затримання та обрання запобіжного заходу відносно Каськіва [у справі про розкрадання коштів нацпроектів], однак правоохоронці отримали негативну відповідь.


Від "Останнього Бастіону":

Володимир Зеленський призначив Олега Татарова на посаду заступника голови Офісу президента, порушивши закон України про люстрацію. Татаров повернувся на набагато вищу посаду, ніж мав при Януковичі, завдяки Зеленському.

Директор НАБУ Артем Ситник заявив, що Татаров буде заарештований за згоди Генпрокурора. Але генеральний прокурор Ірина Венедиктова врятувала Татарова і забрала справу з НАБУ та САП до СБУ.

Олег Татаров є найбільшою після голови держави Андрія Єрмака за впливом особою у владі, саме за його пропозиціями призначена найбільшу кількість силовиків, що дозволяє йому контролювати:

  • Національну поліцію,
  • Державне бюро розслідувань,
  • Бюро економічної безпеки,
  • Слідче управління СБУ.

Олег Татаров «дахує» правоохоронну мафію, яка в широких масштабах «віджимає» бізнес у країні, виконує брудні завдання та замовлення по обшуках та справах, які видають Зеленський та Єрмак, та вирішує свої особисті корупційні питання в особливо великих розмірах.

Читайте також
Маємо чергове підтвердження спрямованого зливу справи Татарова Офісом Венедіктової
Політика
В НАБУ продовжують “ганятися” за невловним Татаровим
Кримінал
Пам'ятаймо про злочини, вчинені на нашій землі!
Політика
Ордер на арешт Нетаньягу: Нідерланди готуються виконати вимогу МКС
Політика
Британія оголосила про введення санкцій проти українського олігарха Дмитра Фірташа
Політика
Хочете знати правду про війну — фільтруйте отриману інформацію
Політика