У п’ятницю, 10 січня, США запровадили санкції проти найбільших нафтових російських компаній.
Про це повідомляє пресслужба Управління з контролю за іноземними активами.
Таким рішенням США забороняє своїм компаніям надавати нафтосервісні послуги в Росії. Рішення набуде чинності 27 лютого.
Зокрема, до санкційного списку потрапили понад 30 російських нафтосервісних компаній:
У списку опинилися і топ-менеджери великих нафтових компаній та члени їхніх сімей. Зокрема, син співвласника «Лукойлу» мільярдера Вагіта Алекперова, глава Газпром нафти Олександр Дюков, глава Зарубежнефти.
Раніше агентство Reuters повідомило, що США введуть одні з найжорсткіших пакетів санкцій проти російської нафтової промисловості. Зокрема, під санкції потраплять близько 180 суден, десятки трейдерів, дві великі нафтові компанії та деякі високопосадовці російської нафтової галузі зазначені в санкціях, повідомлення про які призвели до зростання світових цін на нафту вище 80 доларів за барель.
Нагадаємо, що у 2024 році бізнес-партнери російського «Газпрому» Козицькі розпочали свою загарбницьку експансію на Полтавщину.
Наплювавши на всі норми людського співіснування, та закони, які діють в Україні.
«Останній Бастіон», в рамках журналістського розслідування неодноразово повідомляв, що Зіновій Козицький та Карел Комарек є співзасновниками ТОВ «Горизонти», афільованим з «Газпромом».
«Останній Бастіон», в рамках журналістського розслідування неодноразово повідомляв, що Зіновій Козицький та Карел Комарек є співзасновниками ТОВ «Горизонти», афільованим з «Газпромом».
Карел Комарек відомий як багаторічний партнер російського «Газпрому, працював і продовжує працювати з мафіозним сімейним кланом «патріота» Зіновія Козицького.
Він не припинив співпраці із головною російською газовою компанією ані у 2014 році, а ні у 2022-му після початку повномасштабного вторгнення.
Разом із «Газпромом» Комарек побудував газосховище у Чехії, яке росіяни припинили використовувати у повному обсязі лише після введення в дію 10 пакету санкцій ЄС, через прийняття якого долю «Газпрому» була скорочена у спільному проєкті Moravia Gas Storage a.s з 50%+ до 3%. Імовірно остаточно відносини з «Газпромом» Карел Комарек розірвав лише у червні 2024 року під тиском влади Великої Британії, де він розвиває лотерейний бізнес, але схоже, що це не так.
Також з 2011 року Карел Комарек володіє у росії нафтогазовим бізнесом, зокрема, нафтовим терміналом «Самара», який, за даними СБУ та Держфінмоніторингу, ще до повномасштабного вторгнення в Україну у 2022 році, брав участь у постачанні нафтопродуктів до так званих «ДНР» та «ЛНР».
Згідно із заявою компанії Комарека MND, термінал начебто був проданий восени 2022 року. Проте деталі угоди досі не опубліковані.
Суд зобов'язав СБУ розпочати досудове розслідування, та встановити винних в тому, чому родина голови Львівської ОВА Максима Козицького не розірвала стосунків із власником нафтогазового бізнесу в росії, багаторічним партнером «Газпрому» Карелом Комареком ані у 2014 році, ані у 2022-му й продовжила видобувати український газ із другом Медведєва.
Провадження мало бути відкрито за такими статтями:
Але уповноважена особа СБУ, всупереч ухвалі суду, проголошеній Іменем України, вперто не виконує рішення суду, захищаючи афільований з росією клан, сподіваючись уникнути кримінальної відповідальності за ст. 382 КК України.
Бізнес-зв’язки родини голови Львівської ОДА Максима Козицького з чеськими фірмами мільйонера Карела Комарека дуже тісні. Це видно в тому числі і з кіпрських, і з нідерландських реєстрів. Водночас російські хвости продовжують стирчати і з «Західнадрасервіс» Козицьких, і ще більше з компаній MND Group. Про це активно пише в тому числі західна преса. Чому на третьому році війни Козицькі не хочуть відмовлятись від партнерства з «газпромівським» товаришем – питання радше риторичне. Але ця інформація має спонукати українські правоохоронні органи звернути увагу на бізнес родини очільника Львівської ОДА більш предметно.