Created with Sketch.

«Старий лис» Кравчук очолив українську делегацію в ТКГ

30.07.2020, 19:25
Леонід Кравчук
Фото: Андрій Гудзенко/LIGA.net

В 1993 році Леонід Кравчук зробив все, щоб позбутися стратегічної ядерної зброї.

Екс-президент України Леонід Кравчук очолив українську делегацію в Тристоронній контактній групі з врегулювання ситуації на Донбасі. За словами Кравчука, він робитиме все можливе для досягнення миру на Донбасі.

Колишній президент України Леонід Кравчук очолив українську делегацію в Тристоронній контактній групі (ТКГ) з врегулювання ситуації на Донбасі. Відповідний указ Володимир Зеленський підписав у четвер, 30 липня.

Як зазначається у повідомленні пресслужби президента України, новий глава делегації Києва в ТКГ активно пояснюватиме українському суспільству рішення, які обговорюються та ухвалюються в межах роботи групи.

За словами Леоніда Кравчука, на своїй посаді він робитиме все можливе для досягнення миру на Донбасі.

«Я, природно, думав над цим. Але коли я збагнув, що відбувається там, на Донбасі, коли наші молоді хлопці та дівчата вмирають, захищаючи землю, проливають кров удень і вночі, захищають незалежність і суверенітет України, я прийняв рішення: якщо зможу щось зробити, щоб пришвидшити мир на Донбасі, я це буду робити до останнього подиху. Ось чому я й погодився», – заявив він.

Згідно з опублікованим розпорядженням президента України, Леонід Кравчук очолюватиме українську делегацію в ТКГ на громадських засадах.

Нагадаємо, 28 липня стало відомо, що другий президент України Леонід Кучма вийшов зі складу української делегації ТКГ. Леонід Кучма представляв Україну в ТКГ у 2014-2018 роках, потім на прохання Зеленського з червня 2019 року знову очолив українську делегацію на переговорах в Мінську.

Пояснюючи свій намір піти з посади глави української делегації в ТКГ у 2018 році, Леонід Кучма, якому тоді виповнилося 80 років, казав про досягнення «критичного віку» та «важкі переговори» у Мінську. Леоніду Кравчуку в січні цього року виповнилося 86 років.

До слова, до колишнього радянського ідеолога Леоніда Кравчука за політичну гнучкість та хитрість приклеїлося прізвисько «старий лис».

Також нагадаємо, що Кравчук відзначився тим, що 3 вересня 1993 підписав Масандрівські угоди, які стосувалися подальшої долі розміщених на території України ЧФ та ядерної зброї, фактично відмовившись від ядерної зброї. Після того безвольно погодився на дострокові вибори глави держави (призначені на липень 1994), які програв.

Зазначимо, що українські вчені в 19992 році пропонували Кравчуку в стислий термін розробити власний ядерний чемодан, який дозволяв би керувати стратегічною зброєю, але Кравчук відмовився від цієї ідеї.

Читайте також
Мобілізація — політична проблема, а проблеми з мобілізацією теж політичні
Опінії
Виконання потужного «Плану перемоги» зникло з інформпростору
Війна
Головний урок Руїни
Історія
Українські F-16 можуть діяти з авіабаз НАТО, - Kyiv Post
Війна
Відгомін більшовизму, або чому не буде миру в обміні територій на НАТО
Політика
Колоніальне минуле – не вирок. Важливо, що ми робимо із цією спадщиною
Економіка