Created with Sketch.

Стоматологи радять не відмовлятися від профілактики зубних захворювань

08.08.2017, 09:17

Кожна мама піклується про благополуччя своєї дитини та бажає їй кращого майбутнього. Одним з основних методів захисту здоров’я дитини є профілактика.

Профілактика стоматологічних захворювань складається з двох складових — це щоденна гігієна порожнини рота та зубів, а також регулярний огляду у стоматолога. На жаль, на сьогоднішній день більшість батьків нехтують останнім.

Найважливішою складовою планової санації є боротьба з карієсом зубів та його ускладненнями. Процес лікування включає в себе оздоровлення слизової порожнини рота та ясен. В Україні 88% дітей шести років мають карієс зубів тимчасового прикусу. На Полтавщині попри налагоджену систему стоматологічної допомоги у шкільних та дошкільних закладах, показник захворюваності складає 66,4%, а у Полтаві 61%. Лікарі міської дитячої клінічної стоматологічної поліклініки двічі на рік проводять санацію ротової порожнини у дітей.

Стоматологічну допомогу надають у шкільних стаціонарних стоматологічних кабінетах. У тих школах та дитячих садках, які не мають стаціонарних кабінетів, працюють лікарські бригади з пересувними стоматологічними кабінетами.

В огляді та навчанні дітей правилам догляду за зубами беруть активну участь лікарі-інтерни стоматологи, підготовку яких веде кафедра дитячої стоматології Української медичної стоматологічної академії.

«Огляд та лікування дитини може здійснюватися лише з дозволу батьків. Останнім часом батьки все частіше відмовляються надавати свій дозвіл. Причини відмови незрозумілі» – пояснює професор Ольга Шешукова. За її словами, самі батьки не завжди знаходять час, щоб відвести дитину до лікаря-стоматолога.

«На теперішній час шкільні стоматологічні кабінети оснащені апаратурою та пломбувальними матеріалами, огляд проводять лікарі з дитячої стоматології. Шкільний стоматологічний кабінет є найбільш раціональною та зручною формою проведення профілактики та лікування. При цьому, діти майже не відволікаються не відриваються від навчального процесу», — пояснює лікарка.

Профілактика запобігає розвитку стоматологічних захворювань. Саме шкільний лікар-стоматолог повинен своєчасно виявляти та усувати фактори ризику стоматологічних захворювань.

Колектив кафедри дитячої стоматології, лікарі-інтерни, шкільні стоматологи проводять активну санітарно-просвітню роботу, проводять театралізовані уроки гігієни для молодших школярів, навчаючи їх правилам догляду за ротовою порожниною.

Такий підхід допомагає дітям зрозуміти необхідність регулярного догляду за зубами, домагає усунути страх перед стоматологом, налагоджує відносини між дитиною та стоматологом.

Дарина Лебедева

Читайте також
Градизька громада передала захисникам України партію дронів
Полтава
У Кременчуці увічнять пам'ять п'ятьох полеглих захисників України
Полтава
Глобинська рада цурається українізації топоніміки
Полтава
У Миргородському районі відремонтували міст, але не дорогу
Полтава
Двоставковий тариф, як пережиток минулого
Полтава
«Живим коридором» у Зінькові провели в останню дорогу нацгвардійця Петра Сергу
Полтава