Історія Юрія Фединського захопила безліч сердець послідовників.
Народжений в Америці, але з українським корінням по матері, майбутній майстер за покликом серця повернувся до України. Він з теплотою розповідає про мамин борщ і українські традиції, які не підтримували німецькі та ірландські родичі батька. Серед американських однолітків він відчував себе іншим.
Музичний шлях хлопець почав із фортепіано, хоча пластинки із записами бандури його вабили більше. У 16 років Юрко потрапив до кобзарського табору української діаспори, де й знайшов свого першого вчителя по створенню інструментів Юліана Китастого. Хлопця не спокушали професії юриста, чи стоматолога, які пропонували йому рідні.
На запрошення Олександра Ярмоли Юрій приїжджає до України, працює з гуртом «Гайдамаки», але прагнення досліджувати етнокультуру бере гору над гонорарами та студійними посиденьками. Юрій іде у самостійний пошук себе в житті та музиці.
Через безліч випробувань знаходить свій прихисток у селі Крячівка Полтавської області, де є все необхідне для душі майстра — тиша, добрі люди, деревина та натхнення. Саме тут він знайшов перших учнів з виготовлення інструментів, потім до нього почали приїжджати з різних країн і розповсюджувати українську культуру по всьому світові.
Зараз Юрко кобзарює містами та селами України та відроджує співом і переливами струн в серцях людей любов до Батьківщини.