Created with Sketch.

Суд арештував частки Жеваго в трьох ГЗК на 46 мільярдів

07.03.2023, 11:20

Зеленський та Єрмак продовжують "експропріювати" активи олігархів в інтересах Коломойського

Господарський суд м. Києва арештував активи власника АТ "Банк "Фінанси та кредит" Костянтина Жеваго у межах справи про відшкодування збитків банку та його кредиторів на майже 46 млрд грн.

Про це повідомляє медіа агенція "Останній Бастіон" з посиланням на пресслужбу Фонду гарантування вкладів фізосіб.

Зазначається, що відповідне рішення суду було ухвалено за заявою Фонду про забезпечення позову.

Так, суд врахував надані Фондом підтвердження того, що Жеваго протягом тривалого часу приховував факт володіння майном, за рахунок якого у майбутньому може бути задоволено позовні вимоги Фонду.

Водночас за законом, "керівники, власники істотної участі та кінцеві бенефіціарні власники неплатоспроможного банку або банку, щодо якого прийнято рішення про відкликання банківської ліцензії та ліквідацію банку, зобов’язані надати Фонду на його вимогу інформацію про все належне їм майно (активи) та зобов’язання". Жеваго таку вимогу не виконав.

Зрештою, суд наклав арешт частку Жеваго у 50,3% в трьох гірничо-збагачувальних комбінатах: Полтавському, Єристівському та Біланівському. Ці частки опосередковано належать Жеваго через його групу Ferrexpro.

Крім того, суд заборонив іншим пов’язаним з ним компаніям відчужувати вказані активи.

"Зараз позов Фонду до власника банку перебуває у першій інстанції в українській юрисдикції, і вкрай важливо, щоб за час розгляду цієї справи активи були збережені у повному обсязі і згодом могли бути спрямовані на відшкодування збитків, завданих кредиторам банку", – зазначив заступник директора-розпорядника Фонду Віктор Новіков.

Фонд гарантування 4 січня подав позов до Господарського суду м. Києва проти Жеваго про відшкодування збитків банку "Фінанси та кредит" та його кредиторів на суму майже 46 млрд грн.

28 грудня за запитом української сторони на французькому гірськолижному курорті Куршевель затримано українського бізнесмена і колишнього народного депутата Костянтина Жеваго.

Співробітники ДБР у листопаді проводили обшуки на підприємствах, які пов'язані із Жеваго, перевірялася можлива колаборація з ворогом.

Нагадаємо, на початку серпня 2019 року Державне бюро розслідувань (ДБР) оголосило про підозру двом топ-менеджерам банку "Фінанси та кредит" у справі про розтрату 2,5 млрд грн коштів, повідомивши, що в розслідуванні фігурує колишній народний депутат.

Наприкінці вересня 2019 року слідчі ДБР заочно вручили підозру екснардепу Костянтину Жеваго у цій справі. За інформацією ДБР, у липні 2021 року Інтерпол оголосив Жеваго у міжнародний розшук.

У січні Офіс Генерального прокурора надав французьким колегам всі документи, необхідні для екстрадиції колишнього народного депутата, мільярдера Костянтина Жеваго.  

Про це повідомила пресслужба Офісу Генпрокурора.

«Ми будемо боротися за екстрадицію всіх, хто підозрюється у злочинах проти України та українців. Наша мета - невідворотність покарання», - наголосив генпрокурор Андрій Костін.

Чомусь Костін, Єрмак та Зеленський не згадують про екстрадицію Баканова, Наумова, Рабіновича, киву, та інших численних зрадників і колаборантів.

Можливо тому, що у них немає ГЗК, які так цікаві патрону Найвелишнішого Лідора світу Коломийському.

Читайте також
Суд у Австрії знову відмовив в екстрадиції Фірташа
Політика
Від Дерипаски до Коломойського, Бахматюка та Григоришина
Політика
Британія оголосила про введення санкцій проти українського олігарха Дмитра Фірташа
Політика
Боголюбов та Коломойський відмили через єврейську общину України майже 6 млрд грн
Кримінал
ВАКС конфіскував активи путінського олігарха Усманова на 2 млрд грн
Політика
Путінському олігарху Євтушенкову вдається заробляти і на війні, і в Європі
Політика