Прокурор Савченко робив усе можливе, щоб Інна Топчій змогла уникнути справедливого покарання.
Сьогодні в Октябрському районному суді міста Полтави відбулося судове засідання у кримінальному провадженні № 12022170420000036 від 06 січня 2022 року по обвинуваченню Топчій Інни Володимирівни у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 2 ст. 364-1, ч. 1 ст. 366 КК України.
Нагадаємо, що у березні 2023 року Управління СБУ у Полтавській області повідомило про викриття посадовців Полтавської міськради на розкраданні бюджетних грошей. Ці кошти були виділені на благоустрій вулиць міста Полтави.
"За даними слідства, керівництво Управління житлово-комунального господарства Полтавської міськради уклало договори з харківською компанією.
Відповідно до угод фірма зобов’язувалась виконувати роботи з благоустрою міських вулиць, скверів та паркових зон. Проте, було встановлено, що вартість робіт була завищена, а вони виконувалися не в повному обсязі. До актів виконаних робіт, в рамках договору укладеного влітку минулого року, вносилися недостовірні відомості щодо спецтехніки і автотранспорту, який не задіювався.
За попередніми оцінками фахівців, протиправна схема завдала місцевому бюджету збитків близько 4 млн грн.
Під час обшуків на робочих місцях та у помешканнях фігурантів правоохоронці виявили бухгалтерську документацію, що підтверджує протиправну діяльність, - зазначили у СБУ.
Наприкінці квітня Полтавська обласна прокуратура направила до суду обвинувальні акти з угодами про визнання винуватості стосовно Ігоря Скорика, та власниці харківського підприємства ПП «ХСБМ-7» Інни Топчій.
Обвинувачення Інні Топчій були пред'явлені за ст. 364 ККУ "Зловживання владою або службовим становищем" та ст. 366 ККУ "Службове підроблення".
За даними слідства, влітку 2022 року власниця підприємства, що забезпечувало благоустрій території Полтавської громади Інна Топчій, підписала та надала в управління виконавчого комітету Полтавської міської ради акти із завищеними обсягами виконаних робіт.
Заступнику керівника управління Ігорю Скорику щось завадило перевірити достовірність внесених у документи даних щодо наданих послуг. Як наслідок, харківське підприємство безпідставно отримало з місцевого бюджету майже 4 млн грн.
У судовому засіданні прокурор Савченком О.І., обвинувачена Топчій І.В. просили затвердити угоду про визнання винуватості та призначити узгоджене сторонами покарання.
Як зазначили у Полтавській обласній прокуратурі під час досудового розслідування вказані збитки підприємством відшкодовано.
Окрім цього, власниця підприємства в разі затвердження судом угоди про визнання винуватості зобов’язується перерахувати на підтримку ЗСУ (Проєкт UNITED24 «Оборона та розмінування») 500 тис. грн.
Зважаючи на великий суспільний резонанс даної справи, та на намагання прокурора Савченка С.І. допомогти Інні Топчій уникнути справедливого покарання, до суду прибули представники НВР "Правий Сектор" та "Права Молодь".
Фото: Останній Бстіон
Попри запевнення прокурора Савченка в клопотанні про затвердження угоди, обвинувачена Інна Топчій своєї вини повністю не визнала, наголосивши, що підписувала все, що їй приносили підлеглі.
Заслухавши доводи сторони обвинувачення та сторони захисту, суддя Октябрського районного суду міста Полтави Савченко Анатолій Григорович та перевіривши угоду на відповідність вимогам ст.ст. 472-473 КПК України та нормам КК України, дійшов висновку про необхідність відмови у затвердженні угоди.
Прокурор Савченко О.І. Фото:Останній Бстіон
Суд перейшов до розгляду справи по суті.
Нагадаємо читачам, що раніше прокурор Савченком О.І. намагався допомогти уникнути справедливого покарання іншому фігуранту даної справи.
Матеріали кримінального провадження №1203170000000258 від 12.04.2023 року, за обвинуваченням заступнику керівника УЖКГ виконавчого комітету Полтавської міської ради Скорика І.А. у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 367 КК України надійшли на розгляд Октябрського районного суду міста Полтави досить швидко - 19 квітня 2023 року.
Обвинувальний акт надійшов разом з угодою про визнання винуватості від 13 квітня 2023 року, укладений між обвинуваченим Скориком І.А, за участю захисника обвинуваченого, та прокурором Полтавської обласної прокуратури Савченком О.І.
Згідно з вказаною угодою, обвинувачений Скорик І.А. зобов'язується під час судового розгляду беззастережно визнати обвинувачення в обсязі, пред'явленого відповідно до обвинувального акту.
Сторонами також узгоджено, що при затвердженні угоди Скорику І.А. буде призначено покарання за ч. 2 ст. 367 КК України у вигляді позбавлення волі строком на два роки зі звільненням від відбування покарання з випробуванням на підставі ст. 75 КК України зі штрафом у розмірі двохсот п’ятдесяти неоподаткованих мінімумів доходів громадян, тобто 4250 гривень.
Проте, суддя Октябрського районного суду міста Полтави Горбунова Яніна Михайлівна вислухавши думку учасників процесу з приводу затвердження угоди, дослідивши матеріали судової справи та перевіривши угоду на відповідність вимогам ст.ст. 472-473 КПК України та нормам КК України, дійшла висновку про необхідність відмови у затвердженні угоди.
Варто зауважити, що правоохоронці розслідують справу лише по одній закупівлі. Але ПП «Харківспецбутмеханізація-7» у 2017-2018 роках було укладено 11 договорів зі Службою відновлення та розвитку інфраструктури у Полтавській області, ДП "Агенство місцевих доріг Полтавської області" та УЖКГ виконавчого комітету Полтавської міської ради на загальну суму 680 мільйонів гривень.
Також підприємство стало фігурантом низки кримінальних проваджень.
Найбільше на державних закупівлях підприємство заробило у 2020 році.
За рік до цього підприємство стало спонсором політичної партії "Слуга Народу".
Напередодні місцевих виборів 2020 року перерахувала на рахунок Харківської обласної організації політичної партії «Слуга народу» 250 000 тисяч гривень.
У вересні 2021 року, партія повернула підприємству усі кошти.
Але ця історія зацікавила прокуратуру, яка звернулася до суду з позовними вимогами щодо стягнення 250 тис. грн в дохід державного бюджету.
У позові зазначалося, що компанії, які отримують бюджетні підряди, не мають права фінансувати партії (порушення пункту 9 частини 1 статті 15 Закону України «Про політичні партії в Україні»).
8 лютого 2023 року Полтавський апеляційний суд залишив без змін постанову Жовтневого райсуду Харкова від 6 грудня 2021 року та зобов’язав конфіскувати 250 тис. грн внеску на рахунок партії «Слуга народу». Суд оштрафував директора та власника підприємства «Харківспецбудмеханізація-7» Інну Топчій за порушення ст. 212-15 КУпАП (Порушення порядку надання підтримки політичної партії) на 1700 гривень.
Але ми не могли не звернути уваги на те, що найбільше перемог на державних закупівлях підприємство здобуло у 2019-2020 роках, коли підтримало на виборах "Слуг коломийського народу".
Також ми здивовані позицією Полтавської обласної прокуратури, яка вирішила укласти угоди про визнання винуватості, та допомогти уникнути покарання Інні Топчій та Ігорю Скорику.
Водночас директора Новомартиновицької загальноосвітньої школи Ігоря Зубенка визнали винним у розтраті майна, зловживаючи службовим становищем, а саме привласнення 109 тисяч гривень з вересня 2012 року по листопад 2017 року. Йому призначили покарання - 6 років позбавлення волі та 2 роки заборони обіймати керівні посади.
І угоди про визнання вини з ним ніхто не укладав.
"Останній Бастіон" просить керівництво Офісу генерального прокурора звернути увагу на діяльність прокурора Полтавської обласної прокуратури Савченка О.І., який продовжує ганебну практику "відмазування" зрадників, колаборантів та корупціонерів.