Created with Sketch.

Судитимуть колишніх посадовців АРМА, які могли привласнити майже $400 тисяч

06.08.2024, 09:03

Вони підробили рішення суду про скасування арешту з коштів, а тоді перерахували їх на банківський рахунок однієї фізичної особи.

До суду передали обвинувальний акт проти колишнього в.о. голови Нацагентства з управління та менеджменту активів (АРМА) та його заступника, яких підозрюють у заволодінні переданим в управління АРМА арештованими коштами.

Про це пресслужба Спеціалізованої антикорупціної прокуратури (САП) повідомляє у Facebook.

Колишнього т.в.о. АРМА, його заступника, начальника управління менеджменту активів, а також двох адвокатів обвинувачують у заволодінні $398 тис., які перебували під арештом і були передані АРМА в управління.

«З’ясувалося, що особи підробили рішення суду про скасування арешту з коштів і в подальшому перерахували ці кошти на банківський рахунок фізичної особи, яка не мала до грошей жодного відношення, згодом розподіливши перераховані гроші між собою», – йдеться у повідомленні.

Дії осіб кваліфіковані за ознаками злочину, передбаченого ч. 5 ст. 191 КК України. Дії одного з адвокатів кваліфіковані за ч. 3 ст. 27, ч. 5 ст. 191, ч. 4 ст. 190, ч. 2 ст. 358 КК України.

З листопада 2019 року до серпня 2021 року т.в.о. голови АРМА був Віталій Сигидин.

Нагадаємо, попередній очільник АРМА Антон Янчук також отримав підозру від НАБУ у зловживанні владою та розтраті понад 426 млн грн.

З даними слідства, посадовці АРМА у змові з представниками ДП «СЕТАМ», приватними компаніями та іншими особами організували схему з продажу за заниженою вартістю майна, переданого в управління Агентству.

Правоохоронці здобули докази щонайменше чотирьох епізодів такої протиправної діяльності упродовж 2019 року. Зокрема йдеться про продаж трьох земельних ділянок на Одещині, придбаних свого часу для будівництва торговельних центрів мережі «Ашан», які біло реалізовано у 18 разів дешевше за ринкову вартість.

Читайте також
Листи з підписом Олександра |||. Прокуратура відкрила справу
Політика
Справа екстрадованого з Іспанії столичного забудовника Войцеховського скерована до суду
Кримінал
ДБР між контрабандою і політикою. Історичний екскурс
Політика
У Полтаві оштрафували лікаря за незаконне оформлення інвалідності
Полтава
СБУ викрила екскерівництво держпідприємства «Документ» на розкраданні мільйонів
Кримінал
У Полтаві суд відправив під варту викладача професійно-технічного училища
Кримінал