Created with Sketch.

Сумнівний рекорд. Як Полтавській області знайти голів для громад

04.03.2019, 12:00

Сьогодні, 4 березня, Полтавська область не відчуває особливої жаги до надзвичайних новин. Тим не менше, одна проблема існує доволі давно, і називається вона "адаптація". Так, в умовах тотальної децентралізації саме Полтавщина зуміла встановити національний антирекорд. Не поспішайте лякатись, все не так страшно - і тому зараз ми поговоримо, як вирішувати дану проблему.

Згідно з останніми даними руху "Чесно", в Україні можна нарахувати 178 громад, що так і не дочекались нового керівництва. Загалом, такий маркер суто негативний для суспільства в цілому: у той час, коли реформа несе децентралізацію в усі області, певні громади не можуть скористатись даною нагодою та пустити всі сили на власний розвиток. Особливо сумно стає, коли саме Полтавська область виявляється лідером цього сумного антирейтингу. Саме так, в межах нашої області є одразу 15 населених пунктів, громади яких так ніхто й не очолив. Для порівняння, у Київській області таких пунктів 13 - але за площею наша область викликає набагато більше питань. Грубо кажучи, на один квадратний кілометр Полтавщини випадає набагато більше "безголових" громад.


Головне питання - як так вийшло. Проте є й інший, більш дивний момент: проблема не тільки допущена, а й не поспішає вирішуватись. Наприклад, у Кобеляцькому районі є село Підгора, де місцеві жителі чекають людину, що очолить громаду, вже третій рік. Судячи з усього, або лист до Верховної Ради відправили вимкненим факсом, або ж його просто не написали.

Верховну Раду ми згадали не просто так. І тому в останньому пункті ми обговоримо, як саме вирішується таке питання в теорії.

Давайте абстрагуємось від уже наведених аргументів, аби заслужена лють не заважала нам оцінювати реальні факти. Механізм, що вирішує нашу проблему, вже існує - питання лише, чи їм хочуть/вміють користуватись люди. Отже, за процедурою ми маємо замінити голову громади. Пішов він у відставку чи помер - його особиста справа, ми ж оцінюємо саме законні підстави та механізми.

Тепер переходимо від питання "Як це працює" до уточнення: як саме це працює, і чи працює взагалі. Отже, у Верховній Раді вже є певна кількість поданих документів - місцеві органи самоврядування свою роботу виконують, хоч і з різними результатами. Рибка з хвоста не гниє, проте в її голові починається справжня дивина: народні депутати не поспішають не те, що приймати, а навіть розглядати постанови. Щоб ви зрозуміли масштаб проблеми, деякі листи чекають хвилинки уваги від парламентарів ще з 2017 року.

Подібну помилку та халатність можна ігнорувати й сподіватись, що новий склад парламенту вирішить ці питання замість нинішніх "слуг народу". Проте ви й самі прекрасно розумієте, що бюрократичний апарат нічого не робить самостійно та без скандалу. Тому наша редакція пропонує нагадувати владі про наявність певних недоліків та запускає символічний хештег: #ПовернітьНамГолову.

Дякуємо за увагу! Скоро повернемось в ефір зі свіжими новинами. Чекайте :)

Читайте також
Невтомні бабусі Полтавщини наближають перемогу, а «зелені ямщики» ні
Полтава
Річку Псел у межах Полтавщини досі захаращено сміттям
Полтава
Свята доброта: чутяни передали захисникам України продовольчу допомогу
Полтава
Селянам Гадяцької громади байдужа українізація
Полтава
Хорольські волонтери передали дрон захисникам України
Полтава
За час весняних пожеж на Полтавщині вигоріло 10 га лісів
Полтава