Потужності сучасних телескопів достатньо, щоб завдяки відображенню розглянути міста на далеких екзопланетах
Дослідник з Індійського інституту науки Бхавеш Джайсвал (Bhavesh Jaiswal) припустив, що потужності сучасних телескопів достатньо, щоб завдяки відображенню розглянути міста на далеких екзопланетах.
Багато теоретиків припускали, що люди за допомогою телескопів зможуть знайти масштабні структури, які мають штучне походження, наприклад, сферу Дайсона або масивні орбітальні кільця на кшталт тих, що описані в науково-фантастичних романах.
Але нещодавно наука та технології вступили в еру, коли можна безпосередньо отримувати зображення самих екзопланет. Хоча вони мають розмір пікселя, цього цілком достатньо для вивчення.
Бхавеш Джайсвал припускає, що можна відобразити відбите від зірки на поверхнею екзопланети світло. Наприклад, на планеті розміром із Землю максимальна площа відображення становитиме близько 2800 квадратних кілометрів, тобто майже чотири рази більше, ніж площа, яку займає Київ із адміністративно підпорядкованими територіями.
Щоправда, є безліч обмежень: зірка повинна бути тьмяним червоним карликом, щоб не засліплювати своїм світлом побудовані землянами телескопи, а інопланетні мегаполіси мають бути створені з алюмінієвих конструкцій, які зможуть сяяти в кілька разів яскравіше, ніж вся екзопланета.