Created with Sketch.

Технологічний мільярдер та королева стиснення відео

17.07.2022, 13:44

Доктор Марта Карчевич - одна з найвеличніших живих поляків, яку повинен знати абсолютно кожен

Зараз важко уявити світ без відеоконференцій, онлайн-трансляцій спортивних змагань, перегляду фільмів через Netflix або інших потокових сервісів.

Однак мало хто знає, що ідеальна якість зображення, яке нам подають з екранів телевізорів та гаджетів, належить їй – доктору Марті Карчевич, польці, яка зробила революцію в технології стиснення відео.

Період пандемії наочно показав, наскільки важливо для нас зустрічатися з іншими людьми, наприклад, щоб покращити власний добробут. Саме тоді відеодзвінки пережили справжній бум, і технологія стиснення потокового відео та аудіо почала розвиватися більш стрімко.

Піонером у цій галузі стала польська винахідниця доктор Марта Карчевич.

Наразі вона володіє понад 700 патентами, пов’язаними з технологією стиснення відео, вартістю понад 1 мільярд доларів США.

Це дозволило їй посісти перше місце серед жінок-винахідників патентів за версією компанії PatentVector, що займається аналізом патентних даних.

У дитинстві, завдяки своїй пристрасті до математики та природничих наук, вона була серед лауреатів престижної польської олімпіади з математики.

Тоді вона отримала грант від фінського виробника Nokia на проведення досліджень у галузі обробки сигналів і зображень в університеті Тампере у Фінляндії.

Там вона зацікавилася стисненням даних і зробила внесок у розробку стандарту AVC (Advanced Video Coding) — технології стиснення, яка видаляє повторювану інформацію.

Її впертість, амбіції та бажання вирішувати проблеми привели її до посади віце-президента з технологій компанії Qualcomm у Сполучених Штатах, де вона продовжила працювати над найновішими стандартами кодування відео.

Є багато прикладів присутності її технології в повсякденному житті.

Одним із них є поточна трансформація цифрового ефірного телебачення DVB-T із заміною стандарту кодування відео AVC на новіший та ефективніший стандарт HEVC (високоефективне відеокодування).

Обидва були розроблені доктором Карцевич, і наполегливість у постійному вдосконаленні їхніх рішень призвела до того, що польський інноватор та її команда з Qualcomm нещодавно оголосили про створення ще новішого стандарту VVC (Versatile Video Coding), який підтримує відео з роздільністю до 8K4. Це означає, що «нова» система DVB-T, яка зараз впроваджена в Польщі, виявляється застарілою.

Однак наразі сучасні пристрої не пристосовані до обробки такого стисненого сигналу, тому пройде ще багато часу, перш ніж ця технологія з’явиться в наших будинках.

Доктор Марта Карчевич своєю роботою показує, до чого може призвести наполеглива праця, цікавість до світу та бажання змінювати реальність.

Джерело

Читайте також
Історія Абдулли Баргуті
Історія
Неймовірно широке коло інтересів та невгамовна зацікавленість великого мислителя.
Історія
Сьогодні 112-річниця з Дня народження Василя Кука
Історія
150-річчя митця, археолога і поета Никанора Онацького
Історія
День в історії: 8 січня народився Василь Симоненко — журналіст, поет та дисидент з Полтавщини
Історія
Мглинський шляхтич Петро Косач — українолюб, законник, традиціоналіст до мозку кісток
Історія