Created with Sketch.

Тероризм як війна слабких

14.04.2023, 21:07
Фото: Facebook

Відчуття слабкості динамічне. Адже слабкими себе відчувають терористи, у нашому випадку російські, відносно до власних примарних очікувань.

Тероризм неможливо виправдати з точки зору моралі та права, але можна зрозуміти як стратегію. Він дає можливість конвертувати обмежені військові ресурси у великі політичні результати, принаймні у теорії.

Тероризм працює через страх, а мішенню терористів є воля противника. Придушити волю – мета, досягнути якої часом буває легше, ніж знищити ворожі техніку, особовий склад, фортифікації та промисловість.

Тероризм – це варіант боротьби для тих, хто не має ракет, танків і літаків. Дієвий у випадку, коли противник навпаки – їх має та застосовує.

Чеченці вдавалися до тероризму у російських містах, адже не мали змоги атакувати їх ракетами. Це крок був вимушений – у помсту за своїх "конвенційним чином" вбитих цивільних у зруйнованих ракетами та бомбами містах і селах.

Українці (не в останню чергу завдяки підтримці світу) мають ракети, танки та літаки. Чи були б українці терористами, якби їх не мали? Дуже вірогідно, що так.

Дієва підтримка світу (не в останню чергу вона) забезпечує нам відносний паритет із російським агресором. Ми не слабкі, тому не спокушені тероризмом.

Але росіяни (маючи ракети, танки та літаки) ведуть проти українців водночас і звичайну, і терористичну війну. Тут одне з двох:

Автор – Максим Майоров, аналітик Центру стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки

Читайте також
Путін має понад 500 міжконтинентальних балістичних ракет – Defense Express
Війна
Кремль запустив примусовий процес 100%-ї паспортизації українців в окупації
Війна
Цілеспрямоване вбивство полонених ЗСУ одна з ознак геноциду — The Washington Post
Війна
Тягар відповідальності душить пацифістську адміністрацію Байдена
Політика
«Корейський сценарій» для України заграв кривавими барвами
Війна
Окупанти відновили наступ у Запорізькій області
Війна