Японський виробник перетворив звичайну Toyota Corolla на перегоновий автомобіль, який дебютував у перегонах Super Tayku.
В епоху великих спроб зменшити забруднення навколишнього середовища та глобальне потепління, а також знайти дружні альтернативи традиційному паливу Toyota розробила перший перегоновий автомобіль, який використовує рідкий водень.
Японський виробник перетворив звичайну Toyota Corolla на перегоновий автомобіль, який дебютував у 24-годинних перегонах Super Tayku на автодромі Фудзі. За даними Associated Press, водень, який використовується для живлення Toyota Corolla, виготовляється на заводі в Австралії.
Успіх японців є частиною поточних зусиль, спрямованих на впровадження технологій майбутнього у світ автоперегонів, і доводить, що Toyota знайшла надійне розв'язання цієї проблеми та може розробляти «зелені автомобілі».
"Це світова прем'єра перегонового автомобіля на рідкому водні. Ми сподіваємося, що він запропонує ще одну альтернативу в боротьбі з глобальним потеплінням", - сказав Акіо Тойода, колишній директор компанії та онук її засновника. Він також має ліцензію пілота автомобіля.
У серійне виробництво ця Toyota Corolla на рідкому водні надійде ще не скоро, хоча принцип роботи не дуже складний. Автомобіль має звичайний двигун із внутрішнім згорянням, тільки це згоряння здійснюється рідким воднем, а не бензином, дизелем чи газом.
На думку експертів і дослідників, водень має величезний потенціал. Єдина проблема полягає в тому, що велика частина водню, включно з тим, який використовується для приводу цього перегонового автомобіля, виробляється з використанням викопного палива, наприклад природного газу.
Зростання цін на паливо та занепокоєння щодо глобального потепління роблять пошуки альтернативних джерел енергії невідкладними, особливо в Японії, яка імпортує майже всю свою нафту.
Подія відбувається в контексті того, що з 2026 року Формула-1 змінить правила щодо використання екологічного палива, щоб стати лідером у сфері скорочення викидів вуглекислого газу серед автоперегонів. Крім того, Формула-1 хоче, щоб вуглецевий слід був нульовим у 2030 році або до того часу.