Created with Sketch.

Трамп уникає перевірок ФБР для кандидатів на ключові посади

16 листопада, 11:03

У команді Трампа виникло занепокоєння стосовно кандидата на посаду голови Пентагону.

Команда новообраного президента Дональда Трампа вирішила оминути традиційний процес перевірки ФБР для деяких кандидатів на посади в адміністрації, залучаючи приватні компанії для перевірки їхнього бекграунду.

Про це повідомляє CNN із посиланням на джерела.

За даними інсайдерів, такий крок пояснюють бажанням уникнути затримок і прискорити формування уряду. Критики вважають це порушенням норм, адже перевірки ФБР спрямовані на виявлення ризиків для національної безпеки.

Серед обговорюваних кандидатів – конгресмен Метт Гетц на посаду генпрокурора та колишня конгресвумен Тулсі Габбард на посаду директора національної розвідки. Обидва кандидати є суперечливими фігурами.

Гетц, зокрема, фігурував у розслідуваннях щодо сексуального трафіку, а Габбард неодноразово висловлювалася на підтримку авторитарних лідерів, таких як Башар Асад.

Експерти попереджають, що оминання перевірок ФБР не лише створює ризики, а й затримує доступ кандидатів до секретної інформації. Трамп, утім, має повноваження призначати кандидатів на посади й надавати їм доступ до секретних даних без додаткових перевірок, як це вже відбувалося під час його першого президентського терміну.

Ця практика викликає занепокоєння серед національної безпекової спільноти, яка вбачає в ній підрив усталених процедур забезпечення безпеки.

Члени команди обраного президента США Дональда Трампа почали розглядати запропоновану на посаду голови Пентагону кандидатуру ведучого Fox News і ветерана Піта Гегсета.

Про це повідомляє The Washington Post з посиланням на джерела.

Як зазначається у публікації, причиною занепокоєння стали звинувачення проти Гегсета щодо сексуального насильства над жінкою у 2017 році.

За словами анонімного співрозмовника видання, команда Трампа отримала інформацію про заяву жінки, що Гегсет скоїв напад у готелі в Монтереї після конференції Республіканської партії.

Жінка, яка подала скаргу, заявила, що ймовірною жертвою була її подруга, яка пізніше підписала з Гегсетом угоду про нерозголошення.

Поліція Монтерея підтвердила, що розслідувала справу щодо Гегсета за звинуваченням у «ймовірному сексуальному насильстві» у 2017 році, і що інцидент не призвів до кримінальних звинувачень.

За словами особи, обізнаної зі скаргою, команда Трампа була приголомшена детальними звинуваченнями і тепер побоюється нових негативних наслідків щодо Гегсета.

«Це викликало багато розчарувань. Він не був належним чином перевірений», – сказав співрозмовник видання.

Адвокат Гегсета заявив у п’ятницю, що заяву про напад було "повністю розслідувано і визнано безпідставною".

Відповідаючи на запитання про те, чи укладав Гегсет з жінкою угоду про нерозголошення, адвокат сказав, що «жодних інших скелетів не спливе».

Директор з комунікацій Трампа Стівен Чунг у своїй заяві зазначив, що обраний президент підтримує Гегсета.

«Президент Трамп висуває висококласних і надзвичайно кваліфікованих кандидатів на посади у своїй адміністрації. Пан Гегсет рішуче відкинув усі звинувачення... Ми з нетерпінням чекаємо на його затвердження на посаді міністра оборони США», – йдеться у заяві Чунга.

Читайте також
Де санкції проти Росатому?
Опінії
Нафта подорожчала після дозволу США бити по рф ракетами ATACMS
Політика
Ідіотократія Трампа: ми з вами вже бачили приклад зламаної системи
Опінії
Шольц вперше за два роки провів переговори з путіним
Політика
Сіоніст-хрестоносець стане очільником Пентагону
Політика
Ілон Маск сильно впливає на призначення в команді Трампа, - CNN
Політика