Created with Sketch.

Туреччина видала ордер на арешт Нетаньягу за геноцид у Секторі Гази

08.11.2025, 10:17

Туреччина звинуватила посадовців у «геноциді та злочинах проти людяності», які «Ізраїль» «систематично чинить» у Палестині.

Туреччина видала ордери на арешт прем’єр-міністра «Ізраїлю» воєнного злочинця Беньяміна Нетаньягу та високопосадовців його уряду за звинуваченнями у злочинах проти людяності, скоєних систематично в Секторі Гази.

Про це пише «Guardian».

Окрім Нетаньягу, серед 37 підозрюваних у списку — міністр оборони «Ізраїлю» Ісраель Кац, міністр національної безпеки Ітамар Бен-Гвір та начальник Генерального штабу армії генерал-лейтенант Еяль Замір.

Туреччина звинуватила посадовців у «геноциді та злочинах проти людяності», які «Ізраїль» «систематично чинить» у Палестині.

У заяві також згадується «турецько-палестинський шпиталь дружби», побудований Туреччиною в Секторі Гази й розбомблений «Ізраїлем» у березні.

Державне утворення «Ізраїль» засудило ордер: зокрема, міністр закордонних справ Гідеон Саар відкинув цей крок і назвав його «піар-ходом тирана [президента Реджепа Таїпа] Ердогана».

Торік Туреччина також приєдналася до позову Південної Африки проти «Ізраїлю» у Міжнародному суді ООН.

Читайте також
Берлін готує санкції проти ізраїльських людожерів
Політика
Державне утворення «Ізраїль» завдало масованих ударів по Лівану
Війна
СБУ повідомила про підозру російському генералу, який керував ударами по енергетиці України
Війна
Суд у Сирії засудив Башара Асада до смертної кари
Світ
Довічне ув’язнення — 11 військових рф засудили за вбивство шести цивільних на Київщині
Війна
Сіоністи продовжують будувати плани по знищенню цивільної інфраструктури Ірану
Війна