Підкорювачі найвищої гори планети не зупиняються перед смертельною небезпекою. Здолати шлях у понад 8000 км спроможний не кожен альпініст.
Цьогоріч на схилах Евересту (тибетська назва — Джомолунґма) загинули 18 людей, ще людей померли від гірської хвороби. Це рекордна кількість за всі 70 років підкорення вершини, повідомляють засновники бази даних про експедиції у Гімалаях.
Зазначається, що основна причина трагічних випадків — суттєвий дефіцит кисню, що виникає на великій висоті через різницю атмосферного тиску. Якщо проігнорувати симптоми, а це буває доволі часто, і не спуститися вниз до спеціально спорудженого табору, то хвороба перейде у гостру фазу; серед наслідків: галюцинації, прискорене серцебиття, набряк головного мозку та легень.
Перше підтверджене сходження на Еверест відбулося 29 травня 1953 року, коли гору підкорили новозеландський альпініст Едмунд Гілларі та непальський провідник Тенцінґ Норґей. Звідтоді стали вести записи про експедиції на ресурсі The Himalayan Database, зафіксувавши смерть 317 людей.
Насамкінець медіаагенція «Останній Бастіон» нагадує читачам, що найвища верхівка Альпійського хребта і всієї Західної Європи стала нижчою. Станом на сьогодні висота гори Монблан становить 4805,59 метра.