Created with Sketch.

У 2024 році українці заплатять за Єдиний ЗелеМарафон ще понад пів мільярда гривень

30 березня, 11:18

Кошти отримали телеканали Ахметова, Пінчука та Коломойського.

У 2024 році українські платники податків заплатять за трансляцію Єдиного ЗелеМарафону ще пів мільярда гривень.

Про це повідомляє видання «Наші гроші».

Видання із посиланням на системи «Прозорро» та «007» зазначає, що державне підприємство «Мультимедійна платформа іномовлення України» у березні уклало угоди з телеканалами, що входять до марафонів «Єдині новини #UAразом» та «Freeдом», на виготовлення контенту упродовж 2024 року ще на суму 568 млн грн. Загалом же під час повномасштабного вторгнення «МПІУ» і телеканал «Рада» вже заплатили виробникам контенту для марафонів 1,21 млрд грн. 

Найбільший контракт на 2024 рік вартістю 190 млн грн узяло ТОВ «Ми - Україна». Ціна години контенту для «Єдині новини #UAразом» не змінилась - 196 тис грн. Фірма з’явилась в телемарафоні «МПІУ» в кінці 2022 року.

Після того, як «Новинна група Україна» Ріната Ахметова здала свою ліцензію державі, а її тележурналісти перейшли на новий телеканал «Ми - Україна». За чиї гроші фінансувався телеканал до отримання першого державного підряду - невідомо. Бенефіціаром нової фірми є Ігор Петренко. За даними видання «Детектор медіа», це директор департаменту внутрішньої політики Міжнародного центру перспективних досліджень, а фінансувати канал могли нібито через «Енергоатом».

Решту замовлень розподілили між телеканалами традиційних олігархів, як і минулого року.

ТОВ «СЛМ Новини» Віктора Пінчука отримало цьогоріч два замовлення на суму майже 190 млн грн. У тому числі 142 млн грн – на «Єдині новини #UAразом» по 158 тис. грн за годину та 48 млн грн – на «Freeдом» по 90 тис грн за годину. При цьому в минулому році ціни від цієї фірми були на 9% нижчими – 143 тис грн і 82 тис грн за годину відповідно.

Група Ігоря Коломойського взяла 187 млн грн. Зокрема ТОВ «Телерадіокомпанія «Студія 1+1» дали 139 млн грн на «Єдині новини #UAразом» по 155 тис грн за годину, а Іноземне підприємство «1+1 Продакшн» – 48 млн грн на «Freeдом» по 92 тис грн за годину. У минулому році ціни були на 9% нижчими – 141 тис грн і 84 тис грн годину відповідно.

Угод з телеканалом «Інтер» в «Прозорро» досі немає.

Ці телеканали – не єдині учасники телемарафонів. Також у них бере участь «Парламентський телеканал «Рада». Але державний телеканал виготовляє контент не сам, а замовляє його ТОВ «Кінокіт», і за час вторгнення заплатив їй вже 228 млн грн. Фірму раніше відносили до сфери впливу Кирила Тимошенка, колишнього заступника голови Офісу президента, який курував телемарафон. Наразі фірма належить Юлії Дроздовій, випускниці Української кіношколи, заснованої дружиною Кирила Тимошенка.

Ще «Bigus.Info» виявили, що Дроздова була юридичною радницею фірми Тімура Міндіча – колишнього бізнес-партнера Володимира Зеленського. Очолює «Кінокіт» телепродюсер і режисер Максим Онанко. Днями Мінкульт підтвердив «Кінокіту» статус критично важливої організації в особливий період. Раніше виконувач обов’язків міністра культури та інформаційної політики Ростислав Карандєєв в інтерв’ю «Інтерфаксу» заявив, що відомство забезпечило бронювання 50% військовозобов’язаних у кожному закладі культури та інформаційної сфери, який належить до стратегічного напряму.

Загальна сума платежів приватним каналам за контент для марафонів становила 1,21 млрд грн.

Отримувачі коштів на виробництво контенту для Єдиного телемарафону та «Freedom» (з 1 березня 2022 року по 25 березня 2024 року) Сума, грн
«Студія 1+1» та «1+1 Продакшн» від МПІУ 292 532 285
«СЛМ Новини» від МПІУ 290 691 761
«Кінокіт» від «Ради» 227 755 336
«Інтер» від МПІУ 216 687 244
«Ми-Україна» від МПІУ 183 636 278
Загалом: 1 211 302 904 Джерело:

«Останній Бастіон» нагадує читачам, що подруга Зеленського Ольга Піщанська відмовилася проводити аудит використання бюджетних коштів, які виділялися на піар Єрмака-Зеленського.

За словами керівниці Рахункової палати, на одному з останніх засідань більшістю голосів її члени відмовили у задоволенні пропозиції нардепа Ярослава Юрчишина стосовно проведення контролю щодо використання коштів держбюджету.

Йдеться про гроші, виділені Міністерству культури та інформаційної політики України у 2023 році за бюджетною програмою «Виробництво та трансляція телерадіопрограм для державних потреб, збирання, обробка та розповсюдження інформаційної продукції, фінансова підтримка системи державного іномовлення України» та щодо використання коштів державного бюджету, виділених Державному агентству України з питань кіно у 2022 році».

«Причина відмови проста – завантаженість інституції і фінансові обмеження. Однак це не означає, що ми взагалі відмовилися від запропонованої перевірки. Тільки-но з’явиться можливість, ми візьмемо цей запит в роботу», – пояснила нова керівниця Рахункової палати.

Читайте також
ЗеленськийЄрмак у 2024 році витратив на Зелемарафон 640 мільйонів гривень
Політика
Шмигаль заявив, що перенаправляти кошти з ЗелеМарафону на ЗСУ – недоцільно
Війна
Телестудія Кирила Тимошенка отримала статус «критично важливе підприємство»
Політика
Працівники ЗелеМарафону підлягають бронюванню від мобілізації
Опінії
Ордер на арешт Нетаньягу: Нідерланди готуються виконати вимогу МКС
Політика
Британія оголосила про введення санкцій проти українського олігарха Дмитра Фірташа
Політика