Created with Sketch.

У Білому домі заявили, що не розглядають надання F-16 для України

25.04.2023, 07:10

Зосереджені на тому, що знадобиться найближчими тижнями

США не розглядають передачу Україні F-16 зараз. Наразі основна увага зосереджена на наданні допомоги, яка знадобиться у найближчі тижні чи місяці.

Про це повідомляє медіа агенція "Останній Бастіон" з посиланням на брифінг координатора стратегічної комунікації Ради нацбезпеки США Джона Кірбі.

"Ви чули, як президент Байден (президент США Джо Байден - ред.) говорив, що це (передача Україні F-16 - ред.) поки не розглядається. Те, на чому ми зараз зосереджені, це можливості, які, за словами самих українців, їм справді потрібні протягом найближчих тижнів та місяців", - зазначив Кірбі.

Він підкреслив, що влада США перебуває у постійному контакті з представниками України.

"Ми майже щодня постійно обговорюємо з українцями, які можливості їм потрібні насамперед", - наголосив Кірбі.

Чиновник також нагадав, що питання потреб України обговорювалося на зустрічі у форматі "Рамштайн", де учасники порушили тему посилення ППО та надання боєприпасів.

Раніше Німецький генерал у відставці, колишній командувач силами KFOR Ерхард Бюлер заявив, що Україні необхідно надати авіацію.

Україна отримала від Німеччини ЗРК Iris-T, але цього недостатньо. Саме із таким закликом виступив німецький генерал Ерхард Бюлер, зазначивши, що влада ФРН дуже повільно приймає рішення щодо передачі Україні військового озброєння.

Бюлер додав, що поки у Німеччині визначаються із винищувачами F-16 та системами ППО, українська армія гостро відчуває брак бойової авіації та систем захисту від ворожих атак.

Генерал висловив думку, що за погане оснащення українських військових безпосередньо відповідальний уряд Німеччини й наголосив, що армії світу мають у достатній кількості винищувачі F-16.

За словами Бюлера, ЗСУ мають швидко отримати винищувачі, стверджуючись на позиціях, коли армія України може довго стримувати наступ рф.

F16 - це лише один і прикладів. Сенс у тому, щоб поставити українців у становище, при якому вони самі зможуть забезпечити безпеку своєї країни в довгостроковій перспективі, - відмітив генерал.

Пілоти ЗСУ вже прибули на територію авіабази США, щоб американські інструктори оцінили рівень їхньої підготовки.

Декілька солдатів ЗСУ перебувають на авіабазі "Люк" в Аризоні, де проходять тренування пілотів на винищувачах F-16 і F-35. Американський льотчик у відставці Ден Хемптон в інтерв'ю "Голосу Америки" зазначив, що Україна не зможе швидко навчити своїх бійців експлуатації F-16.

Тут ми маємо справу із зовсім іншим типом сучасного винищувача, ніж ті, до яких вони звикли. Я думаю, вони першими визнали, що потрібен час для того, щоб освоїти та опанувати навички управління новим типом літака, особливо таким сучасним, як F-16, - сказав він.

За словами військового, до початку війни рф проти України пілот ЗСУ в середньому набирав 40-50 льотних годин щороку. При цьому екс-військовий назвав українських пілотів "чудовими".

Читайте також
У США та Європі стурбовані через кандидатку Трампа на посаду директора Нацрозвідки – ЗМІ
Політика
Дональд Трамп оголосив низку майбутніх призначень
Політика
Американська попзірка Мадонна прокоментувала перемогу Дональда Трампа на виборах президента США
Політика
Мін'юст США має намір припинити судове переслідування Трампа
Політика
Чверть американців побоюються спалаху громадянської війни після виборів — соцопитування
Політика
Трамп випереджає Гарріс на 2%, - The Wall Street Journal
Політика