Created with Sketch.

У чому небезпека амброзії?

29.08.2023, 19:04
Фото: Ліга.net

Через те, що амброзія – особливий алерген, вона має дуже високу (одну з найсильніших) негативну дію на організм людини.

Такі невтішні для алергіків відомості оприлюднила відома вітчизняна практикуючий ЛОР-лікар пані Олена Комар, передає інформаційна агенція "Останній Бастіон".

За її словами, захворювання, яке викликається рослинним пилком, характеризується запальними змінами очей та слизової верхніх дихальних шляхів або науково полінозом.

«Амброзія – чи не головний і найпоширеніший бур'ян із родини айстрових. Одна рослина може утворити від мільйонів до мільярдів зерен пилку; вони легко поширюються повітрям на десятки кілометрів. Власне, білки, які містяться в пилку амброзії викликають сезонну алергію, яку ще називають сінною лихоманкою», – зауважила Олена Комар.

Коли пилок потрапляє до носа, горла чи очей, людина може відчути неприємні симптоми, зокрема, такі, як:

«Важливо ще знати, що в амброзії є "родичі". Тобто, рослини, які мають дуже схожі, майже однакові білки-алергени тим самим можуть теж викликати алергію. Це називається перехресною реакцією (специфічна імунна реакція організму на алергени, що мають подібну будову). Це в першу чергу полин, соняшник, злакові трави, ехінацея та ромашка.

Також, у людей з алергією на амброзію можуть виникати симптоми оральної  алергії (свербіж рота або горла, набряк губ та язика) на харчові продукти. Це – соняшникове насіння, кавун, диня, мед, кабачки, трав'яні чаї. Крім того, слід пам'ятати, пилок амброзії може подолати сотні кілометрів, адже він дуже легкий і вітер розносить його на далекі відстані», – додала практикуючий ЛОР-лікар.

Що ж стосується профілактика алергії, якщо такий діагноз лікарі все ж підтвердили лабораторно, то необхідно:

Як раніше вже повідомляла медіаагенція "Останній Бастіон", не перший рік Полтавська міська влада відверто саботує системне знищення небезпечного карантинного бур'яну – амброзії полинолистої.

Читайте також
Українські штами «зламали» останній суперантибіотик
Життя
Попри спалах ГРВІ у Кременчуці не запроваджують карантин
Полтава
Путін вирішив отруїти московитів
Світ
Тривале перебування малюків перед екраном затримує їхній розвиток, – науковці США
Життя
Науковці знайшли новий механізм імунного захисту від раку
Життя
Нове дослідження пов’язує нерегулярний сон зі шкідливими кишковими бактеріями
Життя