Created with Sketch.

У Києві припинив роботу забудовник, який може бути пов’язаний із Єрмаком та Медведчуком

09:22

Офіс фірми зачинений, а співвласник, написавши прощального листа інвесторам, виїхав із країни.

Позаштатні кореспондети СБУ з Bihus.Info з'ясували, що будівельна компанія ENSO, яка зводить у Києві одразу три великі житлові комплекси, зупинила роботи.

Про це йдеться в сюжеті Bihus.Info.

ENSO будувала в Києві житлові комплекси Poetica, Diadans та Fjord. Усі три розташовані в центральній частині міста, але жодного з них компанія так і не закінчила.

Після початку повномасштабного вторгнення компанія заявляла про вимушену паузу, але згодом декілька разів виходила із заявами про поновлення робіт. Наприкінці травня на сторінці ENSO в Instagram з’явився допис від імені співвласника та СЕО компанії Раміля Мехтієва, що був схожий на прощання. 

Опісля контактні телефони менеджерів перестали відповідати, а клієнтський простір у бізнес-центрі «Парус» зачинився.

Окремі інвестори повідомляють, що колишній менеджмент нібито провів із ними неформальну зустріч, на якій підтвердив завершення діяльності ENSO, але пообіцяв, що об’єкти нібито має почати добудовувати інша неназвана компанія.

Журналісти з’ясували, що Мехтієв виїхав із країни ще на початку квітня, а окремі співробітники української ENSO нині працюють в однойменній будівельній структурі, але вже в ОАЕ. Там вони опікуються зведенням одразу двох люксових комплексів у Дубаї. 

Тамтешня компанія була зареєстрована після початку повномасштабного вторгнення, і, за даними журналістів, до її створення та роботи причетний народний депутат Вадим Столар. Раніше журналісти неодноразово знаходили й зв’язки української структури з ним.

Крім того, у Bihus.Info нагадують, що до початку повномасштабного вторгнення в структури, пов’язані зі зведенням ЖК від ENSO, зайшли й люди з оточення колишнього народного депутата Віктора Медведчука та партнер колишнього очільника ОП Андрія Єрмака Артем Колюбаєв.

Журналісти також додають, що у 2022-му, після початку повномасштабної війни й запровадження мораторію на виведення валюти з України, фондам братів Мехтієвих, не без допомоги Колюбаєва, вдалося отримати дозвіл на виведення з України майже мільйона доларів — в Об’єднані Арабські Емірати. Тоді фонди нібито збиралися придбати велику партію м’яса в Дубаї, що й мало стати підставою для проведення валютної операції, але м'ясо в Україну так і не приїхало.

Але надалі, за повідомленням «Української правди», компанія брата Раміля Мехтієва організовувала для одного з топменеджерів Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку, яка й давала дозвіл на виведення валюти, «фейкове» відрядження на новорічні свята до Фінляндії.

Читайте також
Жителі Київщини, де росіяни атакували військову виставку, домагаються закриття місцевих стрільбищ
Новини
У Києві затримали ветерана підрозділу KRAKEN
Кримінал
Замість служби – будівництво приватного будинку
Кримінал
Побиття українців у Вроцлаві: суд відправив під арешт двох підозрюваних
Кримінал
«Бабель» як фінансовий щит Коломойського: у США отримали матеріали розслідування
Політика
У Києві поліція затримала журналіста hromadske
Політика