Created with Sketch.

У Києві провулок носитиме ім'я журналіста, який розкрив світові правду про Голодомор

30.07.2020, 17:53
Ґарет Джонс
Фото: lysty.net.ua

29 березня 1933 року валлійський журналіст Ґарет Джонс вперше публічно заявив про жахливий голод в Україні.

На пленарному засіданні Київської міської ради депутати підтримали рішення про присвоєння провулку у Києві імені британського журналіста Ґарета Джонса, який розповів світу про Голодомор в Україні 1932-1933 років, передає «Радіо Свобода».

«У Шевченківському районі столиці з’явиться провулок, який матиме ім’я британського журналіста Ґарета Джонса (досі провулок Проєктний 13120). Він був одним із перших західних кореспондентів, які своїми публікаціями донести світові правду про Голодомор мільйонів людей в Україні у 1932-1933 роках», – йдеться в повідомленні.

Повідомляється, що ідею перейменування підтримали 104 особи, лише двоє проголосували проти. Громадське обговорення тривало на сайті КМДА з 19 березня до 19 травня 2019 року.

Продюсер відомого у світі фільму «Ціна правди» про Голодомор (фільм постає як двобій між валлійським журналістом Ґаретом Джонсом і кореспондентом газети The New York Times у Москві Волтером Дюранті, який у позитивному світлі писав про сталінський Радянський Союз і заперечував голод в Україні-ред) Єгор Олесов привітав рішення столичної влади.

Кадр із фільму «Ціна правди» (Mr. Jones), про Голодомор в Україні 1932–33 років

«Те, що в Києві увічнено ім’я Ґарета Джонса – це неймовірно. І це тільки частина великого процесу», – зазначив Олесов.

Як відомо, 29 березня 1933 року валлійський журналіст Ґарет Джонс скликав у Берліні пресконференцію, на якій вперше публічно заявив про жахливий голод в Україні. Пресреліз передрукували провідні світові видання, зокрема New York Evening Post та Manchester Guardian.

«Я пройшов через безліч сіл і дванадцять колгоспів. Скрізь я чув плач: «У нас немає хліба. Ми помираємо!» Цей плач лунає по всій Росії; на Волзі; в Сибіру; в Білорусі; в Центральній Азії та Україні — «Передайте в Англію, що ми пухнемо від голоду», – писав Джонс згодом для західних читачів.

Читайте також
Мобілізація — політична проблема, а проблеми з мобілізацією теж політичні
Опінії
Виконання потужного «Плану перемоги» зникло з інформпростору
Війна
Головний урок Руїни
Історія
Українські F-16 можуть діяти з авіабаз НАТО, - Kyiv Post
Війна
Відгомін більшовизму, або чому не буде миру в обміні територій на НАТО
Політика
Колоніальне минуле – не вирок. Важливо, що ми робимо із цією спадщиною
Економіка