Created with Sketch.

У Києві відбулася церемонія відкриття меморіальної дошки Володимира Степановича Сідака

27.05.2021, 08:52

Володимир Степанович Сідак – генерал-лейтенант, історик, перший ректор Національної академії Служби безпеки України.

26 травня 2021 року о 14:00 на подвір'ї Університету «КРОК» відбулася церемонія відкриття меморіальної дошки видатного українського науковця, доктора історичних наук, кандидата юридичних наук, професора, генерал-лейтенанта, члена-кореспондента НАПН України, Заслуженого діяча науки і техніки України, радника ректора з наукової роботи Університету «КРОК»,  першого ректора Національної академії Служби безпеки України Володимира Степановича Сідака.

Володимир Степанович Сідак – автор близько 130 наукових праць. У 2003 році обраний член-кореспондентом Академії педагогічних наук України. Нагороджений відзнакою Президента України – орденом «За заслуги ІІІ ступеня» (1998), Головою СБУ – медаллю «За мужність і відвагу» (2003), відзнакою «Хрест Доблесті ІІ ступеня» (2004), нагрудним знаком «Почесна зірка Служби безпеки України» (2007), Грамотою Національної академії педагогічних наук України за вагомий внесок у розвиток освіти України (2017), Почесною Грамотою Верховної Ради України «За особливі заслуги перед Українським народом» (2017), орденом «За заслуги ІІ ступеня» (2018). З 2007 по 2011 рік обіймав посаду проректора Університету «КРОК» з питань підготовки фахівців недержавних структур безпеки підприємництва. З 2010 по 2019 роки працював за сумісництвом на наукових посадах у Науково-організаційному центрі Академії.

З 2011 по 2018 рр. – проректор з наукової роботи Університету економіки та права «КРОК», з 2018 – радник ректора з наукової роботи Університету економіки та права «КРОК».

Саме під його керівництвом у 1992 році було створено Інститут підготовки кадрів СНБ/СБ України, який згодом було реорганізовано в Академію Служби безпеки України.

Володимир Сідак був ректором НА СБУ 11 років. За цей час Національна академія СБУ зайняла передові позиції в освітньо-науковій та культурно-просвітницькій сферах серед військових вишів країни. Було створено нові навчальні підрозділи, започатковано курсантську підготовку,  зміцнено матеріально-технічну базу.

За його ініціативи у 2003 році в складі Академії створено Інститут захисту інформації з обмеженим доступом НА СБУ (нині Навчально-науковий інститут інформаційної безпеки), який здійснює підготовку фахівців у сфері інформаційної безпеки.  Загалом, система підготовки курсантів, слухачів та студентів Академії, запроваджена Володимиром Сідаком, діє і сьогодні.

Він зробив величезний внесок не лише у формування єдиного в Україні закладу контррозвідувального спрямування та його розбудову, а й у вітчизняну науку. Володимир Степанович завжди обирав для своїх досліджень злободенні, ніким не вивчені теми: історія національних спецслужб України (фундатор наукової школи), підготовка та виховання кадрів правоохоронних органів, психологічне забезпечення діяльності спецслужб України, теорія й практика контррозвідувальної діяльності та її правове забезпечення, інформаційна безпека держави тощо.

Як науковець Володимир Степанович не лише доводив, що Служба безпеки України не є правонаступницею КДБ, але й досліджував справжні витоки українських спецслужб – від часів Київської Русі.

За його ініціативи та безпосередньої участі в Академії створено унікальну кімнату історії, присвячену вітчизняній розвідці й контррозвідці, та запроваджено однойменну навчальну дисципліну для майбутніх співробітників СБУ. За словами його колег, до Володимира Сідака історія розвідки та контррозвідки періоду Української революції 1917 – 1921 рр. була темою «терра інкогніта».

Понад рік тому – 5 грудня 2019-го – талановитого дослідника й мудрого керівника здолала важка хвороба... Він залишив у спадок головне – зроблене для добра України, для людей, для своєї родини. І залишив по собі вдячну пам'ять.

На відкритті меморіальної дошки були присутні представники академії педагогічних наук України, колеги по університету "КРОК", товариші по службі та колеги по академії Служби Безпеки України.

Генерал-полковник Шатковський Петро Миколайович

Для Володимира Степановича національні інтереси завжди були головними та пріоритетними. Повага до інших, ввічливість, людяність та щирість – ці риси доповнювали його професіоналізм, інтелігентність, лідерські якості, мудрість і розсудливість, вірність честі офіцера.

Вічна пам’ять справжньому патріоту України!

Читайте також
Іван Дем'янюк — українець, якого не скорили ні комуністи, ні сіоністи
Історія
Ким був відомий шотландець, який подарував світові «Острів скарбів»?
Історія
Таємниця смерті Клеопатри
Історія
100-річчя від народження Марлона Брандо
Мистецтво
Пам'яті Ігоря Юхновського
Опінії
Історія життя незламної української актриси Марії Капніст
Історія