Created with Sketch.

У Конгресі США закликали Байдена дати дозвіл Польщі на збиття ракет над Україною

30.10.2024, 17:25

Це прохання ґрунтується на бажанні Польщі використовувати свої засоби ППО також над українським повітряним простором.

Багатопартійна група законодавців США звернулася до президента Джо Байдена із закликом дозволити Польщі застосовувати свою протиповітряну оборону над Україною, щоб збивати російські ракети.

Про це повідомляє The Hill.

У листі, підписаному членами Палати представників США, республіканцем Джо Вілсоном і демократом Стівом Коеном, до Байдена звертаються з проханням «надати Польщі повноваження перехоплювати та нейтралізувати ракети над Україною, особливо ті, що загрожують вторгненням у польський повітряний простір».

Це прохання ґрунтується на бажанні Польщі використовувати свої засоби ППО також над українським повітряним простором, щоб захистити себе від російських ракет та допомогти Україні в її обороні.

«Незважаючи на постійну ескалацію гібридної війни з боку росії – порушення повітряного простору, атаки на об’єкти критичної інфраструктури і спроби дестабілізації демократичних інститутів – ми не наважилися рішуче протидіяти цим загрозам, дозволивши росії вести війну проти Альянсу з мінімальними наслідками», – пишуть Вілсон і Коен.

На їхню думку, у такому контексті прохання Польщі перехоплювати та знищувати ракети над Україною є «необхідним і нагальним як механізм підтримки України і гарантія захисту переднього краю кордонів НАТО».

Читайте також
Україна «буде мертва вже завтра»
Світ
Форпост на південному сході: Болгарія та Італія побудують базу НАТО
Політика
НАТО готує безлюдну роботизовану зону на кордоні з рф та Білоруссю
Світ
Європа обговорює розміщення військ НАТО в Гренландії, щоб послабити побоювання Трампа
Війна
Петр Павел: Перемога рф в Україні стане поразкою для всього Заходу
Війна
«Європа чудово впорається»: у НАТО відреагували на виведення військ США
Політика