5 керівників у поліції Донеччини, Харківщини і Київщини викрили на схемі видачі дозволів на зброю.
Один із керівників Департаменту превентивної діяльності Нацполіції України створив та очолив злочинну групу. До неї входили працівники дозвільних систем ГУ Нацполіції в деяких областях, працівники та власники магазинів із продажу зброї. Про це повідомляють у Державному бюро розслідувань.
Поліцейські за гроші здійснювали оформлення та видачу громадянам дозволів на придбання та зберігання зброї різного типу, а також продовжували терміни дії дозволів на зберігання та носіння зброї.
Вартість «послуги» за отримання одного дозволу – 5-10 тисяч гривень, а протягом місяця посадовці оформлювали понад 200 таких незаконних дозволів.
Слідство встановило понад 800 фактів незаконної видачі дозволів на придбання мисливської гладкоствольної, нарізної, холодної зброї, а також пристроїв, споряджених гумовими чи аналогічними снарядами несмертельної дії. Триває перевірка законності видачі понад 2 000 дозволів власникам зброї.
Проведено понад 50 обшуків у службових кабінетах, за місцем проживання та у машинах учасників схеми. Вилучено дозволи на володіння і придбання зброї, особові справи власників зброї, бланки, штампи, печатки, грошові кошти, зброю та патрони до неї без дозволів.
Під підозрою: заступник начальника Департаменту превентивної діяльності Нацполіції України, керівник відділу контролю за обігом зброї у сфері дозвільної системи ГУ Нацполіції у Донецькій області, працівник відділу контролю за обігом зброї у сфері дозвільної системи ГУ Нацполіції у Харківській області і директору магазину зброї на Київщині.
Поліцейським загрожує покарання на строк до 3 років позбавлення волі з конфіскацією майна.
Нагадаємо, 1 березня в Україні розформували всі підрозділи контролю за обігом зброї. Внутрішня безпека Нацполіції під час перевірки роботи підрозділів контролю за обігом зброї, викрила дев'ятьох співробітників поліції, які організували та брали участь у корупційній схемі.
Серед «замовників» цієї послуги були працівники правоохоронних органів, депутати різних рівнів і представники органів державної влади.
«Дозволи видавалися з кричущими порушеннями, інколи навіть без участі громадянина, на якого оформлялася зброя. Оголошення про оформлення зброї без документів продажні поліцейські безсоромно розміщували в групах популярних месенджерів. В нас є інформація про понад дві тисячі випадків видачі дозволів на зброю з грубими порушеннями процедури та законодавства, використовуючи підроблені документи», – повідомив 1 березня Голова Національної поліції України Ігор Клименко.
Зараз триває службове розслідування. Понад дві тисяч дозволів, що були видані з порушеннями, будуть анульовані, а зброю – вилучено.