До 2030 року у світі значно скоротяться запаси прісної води, придатної для щоденного вживання.
Про це йдеться у щорічній доповіді ЮНЕСКО, опублікованій на сайті міжнародної організації з нагоди Дня водних ресурсів.
На 200 сторінках документу детально розкривається проблема світового збереження прісної води та відсутності правильної оцінки її вартості.
«Вода — це наш найцінніший ресурс, "блакитне золото", до якого більш як 2 мільярди людей не мають прямого доступу. Вона не тільки необхідна для виживання, але й відіграє санітарну, соціальну і культурну роль у людських суспільствах», — заявила генеральний директор ЮНЕСКО Одрі Азулай.
Автори доповіді наводять цілий ряд аспектів, що впливають на вартість води, яку потрібно вимірювати, виходячи не тільки з її ринкової ціни, але і з вигод, котрі може принести її поширення.
Разом із тим співробітники ЮНЕСКО визнають, що зараз немає загальновизнаного стандарту, який би дозволив провести подібну оцінку.
«У найближче десятиліття наш світ зіткнеться з глобальним дефіцитом води в розмірі 40% і ситуація погіршиться шляхом інших глобальних проблем, зокрема, спричинених наслідками коронавірусної пандемії. У світлі теперішньої санітарної кризи проблема забезпечення жителів Землі водою для задоволення потреб у гігієні стає актуальною як ніколи. З усім тим вже зараз можна розробити комплексний підхід, який дозволить розглядати різні аспекти водних ресурсів разом, аби визначити відповідні варіанти політики та покращення ситуації з водним балансом на всій планеті», — йдеться у доповіді ЮНЕСКО.
Своєю чергою, "Останній Бастіон" нагадує читачам, що у Туреччині вода вже на вагу золота через торішню аномальну посуху і низький рівень опадів.