Created with Sketch.

У Парижі стартує саміт Коаліції охочих

27 березня, 11:47

27 березня у Парижі розпочинається саміт Коаліції охочих, організований президентом Франції Емманюелем Макроном.

У четвер, 27 березня, у Парижі розпочинається саміт Коаліції охочих, організований президентом Франції Емманюелем Макроном.

Про це повідомляють кореспонденти Еспресо. 

Що таке Коаліція охочих і хто в неї входить

Коаліція охочих – це країни, які обіцяють Україні підтримку у війні з росією та сприяння встановленню миру в Україні. Здебільшого вони заявляли про можливості надати Україні миротворчі війська, або принаймні допускали це. 

Про створення такої коаліції оголосив прем’єр-міністр Великої Британії Кір Стармер за підсумками саміту 18 світових лідерів у Лондоні, що відбувся 2 березня 2025 року.

Ініціатива має на меті зміцнити європейську підтримку України в умовах нестабільної політики США та створити основи для міцного мирного врегулювання, щоб покласти край російсько-українській війні.

Назву коаліції «придумав» президент Чехії Петр Павел. Перед самітом у Лондоні він закликав до створення «широкої коаліції охочих» покласти край російському вторгненню в Україну.

11 березня 2025 року в Парижі на перемовинах щодо створення міжнародних сил безпеки для України, які підтримуватимуть мир у разі набуття чинності угоди про припинення вогню, зустрілися представники служб безпеки 30 країн.

15 березня Стармер провів віртуальну зустріч із лідерами країн Європи та країн Співдружності, щоб зібрати «коаліцію охочих» розглянути варіанти створення «сил безпеки», які можуть розгорнути на території України, щоб стримати відновлення російських атак у разі укладення угоди про припинення вогню. Кір Стармер за підсумками зустрічі зазначив, що коаліція охочих відкинула підхід путіна «так, але» до припинення вогню в Україні.

Ініціативу очолюють Велика Британія і Франція, до коаліції охочих також входять інші країни ЄС, сам Євросоюз, держави, що є не членами ні  НАТО, ні Євросоюзу. 

Чіткого переліку учасників коаліції немає, проте попередньо до неї можна зарахувати такі країни: Франція, Велика Британія, Німеччина, країни Балтії (Латвія, Литва й Естонія), Нідерланди, Швеція, Чехія, Іспанія, Данія, Румунія, Норвегія, Фінляндія, Туреччина, Канада, Австралія, Нова Зеландія та інші.

Читайте також
Європа розробляє стратегію для заміщення США в НАТО протягом п’яти - десяти років, - FT.
Політика
Трамп розглядає можливість відмовитися від командування силами НАТО в Європі
Світ
Трамп готує вивести Армію США з Європи — генерал Бен Годжес
Війна
Потрібно готуватись до сценарію, що Європа залишиться сама, - Петр Павел
Війна
У Європі хочуть створити «Небесний щит» для України окремо від НАТО — Guardian
Війна
Розвідка Фінляндії уважно стежить за позицією США щодо росії
Світ