Зараз у Полтаві вирішується питання роботи речових ринків. Підприємці міста вимагають дозволити їм працювати в карантин.
Нагадаємо, з 3 по 17 квітня в Полтаві діють карантинні обмеження, за яких заборонена торгівля непродовольчими товарами.
Через це торговці речового ринку Полтави протестували 1 і 5 квітня під стінами Полтавської ОДА. Вони вимагали відновити роботу базарів або виплатити їм компенсації. До людей ніхто не вийшов, тому вчора вони перекрили дорогу біля ОДА.
Сьогодні торговці протестували на Центральному ринку, а потім перекрили трасу «Київ-Харків» поблизу авторинку.
– Це був другий день, коли підприємці намагаються достукатися до керівництва облдержадміністрації і до голови облдержадміністрації Синєгубова, який повністю ігнорує будь-який діалог. Уся відповідальність за те, що ми зараз змушені перекривати міжнародну трасу, лежить особисто на голові облдержадміністрації, який одноосібно приймає рішення, які протирічать конституції України. На даний момент він, як посадова особа, вчиняє злочин проти держави України. Знищуючи таким чином малий бізнес і лобіюючи інтереси олігархічні, він таким чином зменшує податки, зменшує можливість держави виконувати соціальні програми для захисту населення і виконання своєї прямої функції – захисту територіальної громади, захисту оцих громадян, яких зараз намагаються знищити, – розповів під час перекриття траси перший заступник голови споживчого кооперативу «Народна кооперація Полтавщини» Олександр Лещенко.
Після годинного перекривання траси протестувальники рушили до Полтавської міської ради. 10 представників зайшли на переговори з міським головою Олександром Мамаєм.
– Я все це знаю, я все це бачу. Рішення приймала обласна комісія, – сказав під час зустрічі з підприємцями ринку міський голова Полтави Олександр Мамай. – Збільшити кількість вимог карантину ми можемо, зменшити – не маємо права за законом. Тому прямо сьогодні поспілкуємося з губернатором. У мене є прямий зв’язок із оцим лисим. Лисий із лисим, так. Я йому все доповім і я думаю, що ми знайдемо спільну мову. Якщо ні, то дійсно будемо піднімати питання. Будете формувати списки підприємців, які працюють на речовому ринку і , не виключено, що будемо вам давати компенсацію фінансову. Не треба перекривати траси. Не робіть цього. Завтра ви будете кудись їхати і опинитеся на місці того, хто не може проїхати через перекриту трасу. Давайте почекаємо кілька годин. Ми з губернатором спробуємо знайти спільну мову.
Зараз тривають переговори між владою міста і області щодо подальшої роботи речових ринків, про це повідомили в Полтавській міській раді.
Протестувальникам радимо відвідати лікарні міста, де лежать хворі на коронавірус. Нагадаємо, на Полтавщині зафіксували 730 нових випадків захворювання на COVID-19 за добу. 23 людини померли, 6 із них - у Полтаві.