Сьогодні в Полтаві почали діяти жорсткі обмеження на перевезення людей. У транспорт беруть не більше 10 осіб.
Через це на зупинках в години-пік утворились натовпи, деякі полтавці вранці йшли на роботу пішки.
Обмеження на кількість пасажирів почало діяти вчора, 18 березня. Проте водії все одно брали до салонів більше людей і їздили без захисних пов’язок. Сьогодні зранку перевізників почала контролювати поліція.
У місті в тролейбусах і маршрутках одночасно можна перевозити до 10 пасажирів. Такі ж обмеження діють і на залізниці.
Рішення на обмеження кількості пасажирів прийняв Кабінет Міністрів України у зв’язку із карантином через коронавірус. З 17 березня до 3 квітня в Україні заборонені регулярні на нерегулярні перевезення пасажирів приміським, міжміським та міжобласним транспортом.
«Закликаємо всіх пасажироперевізників із відповідальністю поставитись до введених Урядом держави обмежень. Це тимчасовий, вимушений захід, головна мета якого – зберегти життя та здоров’я людей, не допустивши розповсюдження коронавірусу», – сказав начальник нацполіції Полтавщини Іван Вигівський.
Сьогодні на зупинці "Оптика" з одного із тролейбусів кондуктор і водій висадили чоловіка.
19 березня водії в громадському транспорті Полтави одягнули захисні маски. Вже понад тиждень ці засоби захисту стали найбільшим дефіцитом в Україні. Якщо вдається на них натрапити в аптеці, то вартість завищена в 10-20 разів. Собівартість однієї захисної пов’язки 60 коп. До карантину вони коштували 1-2 грн, а зараз їх продають по 20-25 грн.
Для прикладу, в Києві у перший день посиленого карантину перевізники теж не виконували вимог. Столицею їздили переповнені людьми автобуси й тролейбуси, оскільки метро до 3 квітня не працює. Сьогодні до салонів перестали пускати людей без захисних масок.
Станом на 22-гу годину 18 березня, в Україні 16 підтверджених випадків коронавірусу. 10 людей захворіли в Чернівецькій області, 2 – на Київщині, по 1 – на Донеччині та Житомирщині. Дві жінки з цього списку померли. Про це повідомляє Центр громадського здоров’я України.