Що таке цифрова «темна матерія» і яка від неї загроза?
Штучний інтелект проник у наше повсякденне існування. Спочатку це було очевидно в ChatGPT, а зараз це видно в рекламі піци та пива, створеній штучним інтелектом. Хоча штучний інтелект може бути не зовсім надійним, іноді здається, що наше власне поводження зі штучним інтелектом теж не цілком надійне.
Асистент професора лабораторії Cold Spring Harbor (CSHL) Пітер Ку виявив, що вчені, які використовують популярні обчислювальні інструменти для інтерпретації прогнозів штучного інтелекту, збирають занадто багато «шуму» або додаткової інформації. І він знайшов спосіб це виправити. Тепер вчені зможуть отримати більш надійні пояснення потужних штучних інтелектів, відомих як глибокі нейронні мережі.
Отже, що викликає цей шум? Це таємниче та невидиме джерело — цифрова «темна матерія». Фізики та астрономи вважають, що більша частина Всесвіту наповнена темною матерією, матеріалом, який має гравітаційний вплив, але якого ніхто досі не бачив. Подібним чином Ку та його команда виявили, що в даних, на яких навчається штучний інтелект, бракує важливої інформації, що призводить до значних сліпих плям.
Ку вважає, що «шум» — це широко поширена проблема серед обчислювальних процесів, що включають подібні типи даних.