Created with Sketch.

У Сполучених Штатах Америки випробовують український основний бойовий танк Т-84.

02.12.2021, 12:48
Фото: google

Бойова машина була зафіксована на знімках у кількох ракурсах.

Про це інформує https://mil.in.ua/uk/news/u-ssha-vyprobovuyut-ukrayinskyj-t-84/

Наприкінці листопада, у соціальній мережі Twitter з’явилися фотографії танка Т-84 під час випробувань на одному з полігонів США.

Які саме випробування проходить бойова машина українського виробництва, невідомо.

Судячи з опублікованих зображень, на тому етапі тестування перевірялася помітність танка Т-84 у тепловізійний приціл в різних умовах експуатації.

Бойова машина була зафіксована на знімках у кількох ракурсах.

У лютому цього року, стало відомо, що армія США направила основний бойовий танк Т-84 українського виробництва на полігон Юма, головний випробувальний центр армії.

Але, ще ранішу, у 2020 році газета Outpost опублікувала фотографію танка Т-84, також відомого як модернізована версія Т-80УД, на полігоні Юма в Аризоні.

Український танк зі встановленим радянським комплексом активного захисту (КАЗ) «Дрозд» був помічений на майданчику YPG Threat Systems & Target Simulation разом з іншими радянськими та російськими бойовими машинами. Машини використовуються для навчання американських військ і випробувань нових типів зброї.

У 2003 році уряд Сполучених Штатів отримав від України чотири основних бойових танків Т-84 (остання версія Т-80УД зКАЗ «Дрозд»). Чотири танки прибули в Абердинський випробувальний центр армії США в грудні 2003 року і січні 2004 року.

Перший дослідний зразок Т-84 був випущений в 1994 році, і в тому ж році було вирішено побудувати ще кілька машин. Після успішного завершення великої програми випробувань в кінці 1990-х років танк Т-84 поступив на озброєння української армії в 1999 році. 24 серпня 2000 року 10 танків Т-84 взяли участь в параді, присвяченому 10-річчю незалежності України.

«Дрозд»

«Дрозд» є першим радянським серійним комплексом активного захисту, створеним в період з 1977 по 1982 років. Ця система була розроблена для захисту від протитанкових керованих ракет і протитанкових гранат. Комплекс використовує радарні датчики міліметрового діапазону на кожній стороні башти танку для виявлення снарядів які наближаються. Він забезпечує максимальне перекриття і захист передньої 60-градусної частини башти.

Читайте також
Громадянському суспільству України — право на короткоствол
Опінії
На московії дефіцит бронетехніки, але не солдатів
Війна
Дорогý бронетехніку Москва проміняла на дешеве «гарматне м'ясо»
Війна
Завдяки російській допомозі КНДР нарощуватиме ядерні сили «без обмежень»
Світ
Священні війни «зоряних» окупантів
Опінії
Південнокорейська армія випробувала бойовий лазер проти дронів
Світ