Created with Sketch.

У США відновлюють ядерну інфраструктуру часів Другої світової

03 лютого, 08:25

Міністерство енергетики США розробило скоординовану стратегію зі збагачення урану для майбутніх оборонних потреб.

Американському ядерному військовому комплексу необхідно оживити ядерну інфраструктуру часів Другої світової війни та забезпечити її роботу на 50 років наперед.

Про це заявила голова Національного управління ядерної безпеки (NNSA) США Джилл Хрубі.

«Міністерство енергетики розробило скоординовану стратегію зі збагачення урану для цивільної ядерної енергетики та майбутніх оборонних потреб, яку ми починаємо реалізовувати» — заявила вона.

Хрубі також зазначила, що за останній рік NNSA поставило Пентагону понад 200 одиниць модернізованих озброєнь і в новому бюджеті на оборону схвалено створення ядерної крилатої ракети морського базування (SLCM-N) з бойовою готовністю до 2034 року.

Серед глобальних викликів голова Національного управління вважає дії московії у ядерній сфері, називаючи їх дестабілізуючими.

Днями стало відомо, що Сполучені Штати уперше за 15 років планують розмістити ядерну зброю у Великій Британії.

Про це повідомляє The Telegraph.

Щонайменше два документи Міноборони США стосуються підготовки до «ядерної місії» на базі Королівських ВПС Лейкенхіт. Вони свідчать, що Пентагон замовив для бази нове обладнання, зокрема балістичні щити, призначені для захисту військовослужбовців.

Крім того, йдеться про будівництво нового житлового комплексу для американських військовослужбовців, які працюють на об'єкті. Воно має розпочатись у червні.

Очікується, що на базі у Лейкенхіт будуть розміщені гравітаційні бомби B61-12, які мають змінну потужність до 50 кілотонн – понад втричі більшу, ніж потужність атомної бомби, скинутої на Хіросіму в 1945 році.

Велика Британія вперше з 2016 року планує провести тестування запуску ядерної ракети.

Британська армія проведе тест HMS Vanguard — свого найновішого атомного підводного човна класу Vanguard, обладнаного системою балістичних ракет Trident. Ці ракети оснащені термоядерними боєголовками. Лондон називає HMS Vanguard своїм стратегічним ядерним засобом стримування.

Своєю чергою, «Останній Бастіон» нагадує читачам, що ми входимо в один із найнебезпечніших періодів в історії людства. Станом на січень 2023 року у світі нараховувалося 12 512 ядерних боєголовок.

Учасники Договору про заборону ядерної зброї попередили про «екзистенційну загрозу для людства», яку становить ядерна зброя, і підтвердили прихильність до «заборони і повної ліквідації» такого озброєння у декларації, ухваленій наприкінці п'ятиденної зустрічі 1 грудня 2023 року.

Читайте також
Польща готується до війни
Світ
У НАТО немає жодних планів щодо зміни конфігурації своїх ядерних сил
Світ
Іран має достатньо запасів урану для щонайменше трьох ядерних бомб – WP
Світ
Поки Байден у Білому домі, Україна не вступить до НАТО
Політика
Румунія хоче дозволити військам захищати своїх громадян за кордоном
Світ
Кім Чен Ин дав наказ армії КНДР посилити підготовку до війни
Світ