Created with Sketch.

У запущених росією іранських ударних дронах знайшли компоненти із ЄС та США

16.11.2022, 17:55
Збитий Shahed-136
Фото: Trap Aggressor

В іранських дронах Shahed-136 знайшли компоненти виробництва 30 європейських та американських компаній.

В іранських дронах Shahed-136, які російська армія використовує для ударів по Україні, знайшли компоненти виробництва 30 європейських та американських компаній.

Про це йдеться у розслідуванні проєкту Trap Aggressor, учасники якого дослідили деталі іранського безпілотника Shahed-136 у партнерстві з Незалежною антикорупційною комісією (НАКО).

Цей дрон-камікадзе був збитий українськими військовими 13 жовтня над морем в районі Одеси.

У результаті падіння була втрачена бойова частина озброєння, але решта деталей не постраждали.

Shahed-136 виробляється Іранською авіаційною промисловою компанією або HESA. Вага безпілотника – близько 200 кілограмів, з них 40 кг – бойова частина. російська армія перейменувала ці безпілотники в "Герань-2", щоб замаскувати іранське походження цієї зброї.

Українські розвідники розібрали Shahed-136 на деталі і виявили, що майже усі компоненти, як і в інших іранських безпілотниках – американського або європейського походження.

Єдина деталь іранського виробництва – це двигун виробництва компанії Oje Parvaz Mado Nafar Company (MADO).

Решта комплектуючих безпілотника складається з іноземних компонентів. Зокрема, українським розвідникам вдалось ідентифікувати понад 30 європейських та американських компаній.

Так, у іранському безпілотнику використовується сервопривід виробництва американської Hitec USA Group, елементи живлення – японської Panasonic, керамічна антена – канадської Tallisman.

"Плата управління зібрана з японських та американських деталей. Плата блоку живлення з німецьких та китайських елементів. Блок керування російського заводу "Западприбор", – йдеться у матеріалі розслідування.

Плати, цифрові сигнальні процесори, трансивери, драйвери та приймачі виробництва компанії Texas Instruments. Минулого місяця після виходу сюжету Trap Aggressor про російські "Іскандери", в яких теж виявили деталі їхнього виробництва, Texas Instruments запевнила, що напряму на російський ринок нічого не постачають.

Експерти з Незалежної антикорупційної комісії розіслали понад 35 листів усім компаніям, деталі яких були виявлені в іранських БПЛА, на сьогодні отримали лише 3 відповіді.

В ГУР ідентифікували і українські деталі – електричні реле, виробництва Харківського державного заводу "Радіореле".

Його незмінний з 2007-го року директор Анатолій Донець розповідав, що до 2016 року ця державна компанія вела торгівлю з країною-агресором.

Читайте також
Звіт ООН: страта військовополонених ЗСУ — норма для російських окупантів
Війна
Москва — світова столиця тероризму
Політика
Мешканцям Сумщини слід боятися не наступу РФ, а КАБів
Війна
Сіоністський режим вбив понад 13 тисяч палестинських дітей — ЮНІСЕФ
Війна
Сатаньягу схвалив план зачистки оточеного Рафаху
Світ
Окупанти арештували у Мелітополі українського ветерана Другої світової війни
Кримінал