Вчорашній "хлопок", ймовірно, спричинить підвищення цін у світі на блакитне паливо.
Учора на росії відбулися кілька "хлопків" та масштабна пожежа на найбільшому газовому родовищі в Уренгої, що негативно позначиться на функціонуванні російського газового ринку.
За даними російських "ЗМІ", запаси родовища в Уренгої, що на півночі росії, які видобувалися, становили близько 10 трильйонів кубометрів природного газу. "Хлопки" та пожежа сталися на ділянці трубопроводу в районі 8-го газового промислу.
Повідомляється, що в ніч на четвер між сьомим та восьмим газовими промислами від тиску розірвало трубу діаметром 1400 мм. Цікаво, що співробітники місцевого відділення МНС нічого не повідомляли про подію на промисловому підприємстві, проте невдовзі пресслужба самого "Газпрому видобуток Уренгой" підтвердила факт пожежі.
У ГУ МНС з ЯНАО повідомили, що на об'єкті працюють співробітники приватної пожежної охорони. Сили та засоби відомства до гасіння пожежі на Уренгойському родовищі, за офіційною інформацією, не залучалися.
Представники "Газпрому" стверджують, що в "хлопках" пожежі винний розрив газової труби. Наразі іншої інформації про причини немає, також невідомо й про хід ліквідації аварії. Однак точно можна сказати, що постачання газу даним трубопроводом припиниться на невизначений термін.
Пропагандистське видання "Інтерфакс" повідомило, що ТОВ "Газпром видобуток Уренгой" було оперативно проведено заходи щодо призупинення роботи виробничих потужностей, перерозподілу потоків газу, локалізації та ліквідації загоряння. О 02:05 16 червня пожежу було ліквідовано. О 02:50 виробничі потужності знову запущені в роботу", - інформує ТОВ.
"Події не вплинули на виконання планових показників з видобутку газу", - запевняє "Газпром видобуток Уренгой".
Це друге серйозне НП на об'єктах «Газпрому» за рік. 5 серпня минулого року горів завод із підготовки конденсату до транспорту за 28 кілометрів на північний схід від міста Новий Уренгой.
Після цього російська компанія значно знизила постачання до Європи. Зокрема, газопроводом Ямал — Європа. На відновлення знадобився майже місяць, але скорочення імпорту газу до ЄС одразу призвело до першого різкого зростання цін на газ.
У Ямало-Ненецькому автономному окрузі РФ видобувають близько 80% російського газу.
Вчорашні "хлопки" та пожежа, ймовірно, спричинить підвищення цін у світі на блакитне паливо, що буде черговим доказом необхідно пошуку нових джерел отримання газу країнам Європи та світу, оскільки російські джерела ненадійні.
Деталі про "хлопки" на родовищі чекайте незабаром...