Created with Sketch.

Удари безпіотників по рф свідчать про неефективність її протиповітряної оборони

31.08.2023, 11:36

Зараз Московія шукає способи захистити свої аеродроми та літаки.

Вдалі атаки безпілотників на Московію означають, що російська протиповітряна оборона має труднощі з їх виявленням і знищенням, вказують аналітики управління розвідки Міністерства оборони Великої Британії.

Зокрема в ніч з 29 на 30 серпня 2023 року Московія зазнала до п'яти окремих ударів односторонніх ударних безпілотних літальних апаратів - найбільшої атаки на Московію з початку конфлікту.

Вибухи пролунали в Москві, Брянську, Рязані, а також на авіабазі Псков поблизу естонського кордону, де було пошкоджено кілька російських військово-транспортних літаків.

Загалом, впродовж серпня 2023 року Московія зазнала 25 окремих атак безпілотників, майже напевно здійснених БПЛА OWA-UAV.

«росія, ймовірно, переосмислює свою протиповітряну оборону в зоні між Україною і Москвою, щоб краще протистояти цим атакам», - вважають у британській розвідці.

Експерти зазначають, що попередні удари по російських військових авіабазах призвели до розосередження російських літаків по всій Московії. Однак нещодавні удари по Сольцях та Пскову продемонстрували, що БПЛА мають значний радіус дії, що робить подальше розосередження більш складним завданням.

«Цілком ймовірно, що росії доведеться розглянути питання про розміщення додаткових систем протиповітряної оборони на аеродромах, які, на її думку, перебувають під загрозою атак БПЛА», - додають у розвідці Британії.

Нагадаємо, військова контррозвідка Служби безпеки України в ніч на 27 серпня атакувала аеродром у російському Курську.

Зокрема 16 дронів-камікадзе відпрацювали по чотирьох літаках Су-30 і одному МІГ-29. Також серед уражених цілей - радари комплексу С-300 і два «Панцири».

У ніч із 29 на 30 серпня в аеропорту "Хрести" у російському місті Псков, де спільно базуються цивільні та військові літаки, також пролунали вибухи.

Палає на аеродромі під Псковом

В Головному управління розвідки України зазначили, що внаслідок цієї атаки було знищено чотири російські військово-транспортні літаки  Іл-76.

Водночас нещодавно проєкт "Схеми.Реалії" опублікував супутникові знімки цього аеродрому станом на 30 серпня, на яких можна роздивитися, що ж там сталося з цими ворожими літаками — втім, поки що, на жаль, лише частково, бо хмарність заважає отримати повноцінну картинку з ураженого об’єкта.

Один з пошкоджених Іл-76, поблизу якого, ймовірно, стоять пожежні машини
Фото:Супутниковий знімок від "Радіо Свобода"

Ці два пошкоджені літаки хоч і навряд чи можна записати у статистику безповоротних втрат, але у виданні відзначають, що вони цілком можуть відправитися на ремонт як мінімум на два-три місяці.

Інший пошкоджений Іл-76
Фото:Супутниковий знімок від "Радіо Свобода"

«Русский Добровольческий Корпус» (РДК) заявив, що взяв участь в атаці по аеродрому Курська.

У «РДК» зазначили, що провели операцію спільно з військовою контррозвідкою СБУ.

Для виконання операції російським добровольцям довелося зайти на територію Росії.

«Без перешкод знову пройшовши дірявий кордон, у ніч на 27 серпня ми вдарили безпілотниками по військовому об’єкту», – розповіли у «РДК».

У результаті бійці уразили заплановані цілі. Уражені й елементи ППО, яка прикривали літаки.

Також у «РДК» розповіли, що російська протиповітряна оборона влучила в один з житлових будинків, коли намагалася перехопити безпілотники.

«Потрапила вона лише у житловий будинок у Курську. Курський губернатор бреше, що в багатоповерхівку врізався наш дрон», – розповіли у «РДК».

Майже всі безпілотники СБУ долетіли до своїх цілей. Самі росіяни зафіксували 13 вибухів.

Нагадаємо, що під час атаки дронами, серед усього, було здійснено удар по російському виробнику мікроелектроніки "Кремний ЭЛ", що всього у 110 км від кордону з Україною.

І хоча навряд чи атака дронами-камікадзе може завдати такому об’єкту критичних пошкоджень, але водночас тут можна згадати, що Україна вже може мати ракету "Нептун" на 400 км з 350 кг бойової частини, тож згодом цілком можна очікувати подальших ударів по таких цілях.

Читайте також
Наступ на Авдіївку буде найбільшою операцією окупаційних військ до кінця року
Війна
Британська розвідка стежитиме за Чорним морем, щоб запобігти ударам Московії по цивільних суднам
Війна
росія хоче розмити національну ідентичність українців на окупованих територіях
Війна
Глава MI6 вважає Китай «причетним» до вторгнення московії в Україну
Світ
Бахмут знову став місцем одних із найзапекліших боїв — Британська розвідка
Війна
Після заколоту прігожина зникли два російські генерали, - британська розвідка
Війна