Created with Sketch.

Угорщина відводить війська від енергооб'єктів, які охороняли від «української загрози»

15 квітня, 21:25

Будапешт прибирає військові підрозділи з об'єктів критичної інфраструктури.

Після завершення виборчого процесу в Угорщині розпочалося виведення військових підрозділів, які були залучені до охорони об'єктів критичної інфраструктури. Наказ про це віддав начальник Генерального штабу Збройних сил Угорщини Габор Бьорьонді.

Про це повідомляє угорське видання HVG.

«Збройні сили Угорщини почали раціоналізувати чисельність військовослужбовців, задіяних у посиленні охорони інфраструктури та енергетичних об'єктів», – повідомили в Генштабі Збройних сил Угорщини.

Також в Генштабі Збройних сил Угорщини повідомили, що оператори критичної інфраструктури скоригували власні заходи безпеки і посилили захист об'єктів.

«Збройні сили Угорщини поступово скорочуватимуть чисельність розгорнутих сил з 15 квітня 2026 року та виводитимуть війська з тих місць, де Міністерство енергетики більше не вважає необхідним військове підкріплення», – йдеться у заяві Генштабу.

Повідомляється, що угорські збройні сили розгорнули 600 військовослужбовців для охорони 75 стратегічних пунктів. Окрім критично важливої ​​енергетичної інфраструктури, посилений захист було також поширено на військово-промислові об'єкти через пожежу, спричинену терористичним актом у Чеській Республіці.

Під час передвиборчої кампанії Віктор Орбан публічно припускав, що Україна нібито може завдати удару по угорських енергетичних системах. Такі заяви лунали на тлі спекуляцій про можливе блокування роботи нафтопроводу «Дружба». Саме під приводом цього «ризику» до стратегічних об'єктів були направлені армійські підрозділи.

Читайте також
Трамп задумав нове передислокування військ США у Європі
Політика
Лукашенко привіз на парад до путіна свого молодого наступника
Політика
ОАЕ таємно вивозять нафту через Ормузьку протоку — Reuters
Війна
Reuters: Рубіо готується до відвертого діалогу з Папою Римським
Політика
Європа може повернутися до діалогу з путіним
Політика
США не стануть розміщувати ракети Tomahawk у Німеччині
Політика