Created with Sketch.

Україна хоче більших вантажних суден для зерна

15.02.2023, 15:05
Вантажне судно перевозило українське зерно під Стамбулом за угодою з Росією, Туреччиною та ООН минулого року.

Чи припиняться затримки постачання зерна?

Україна запроваджує нові мінімальні значення ваги для продовольчих вантажних суден, оскільки має справу з великою затримкою постачання за міжнародною угодою про експорт зерна, яка є рідкісним прикладом співпраці з росією після її вторгнення майже рік тому.

Оголошення Міністерства інфраструктури України в понеділок зосереджено на угоді між двома країнами, досягнуті у липні, що дозволяє транспортувати українське зерно через

Чорне море, поклавши край місячній блокаді росії. Але лише кілька українських портів працюють, що сповільнює експортний процес, і багато кораблів чекають на перевірку.

Щоб збільшити кількість зерна, що виходить з порту, Україна підвищить мінімальний тоннаж суден, що перевозять кукурудзу, пшеницю, олію та інші харчові продукти від українських берегів, йдеться в повідомленні міністерства. Мінімальне навантаження для зернових суден збільшиться з 20 000 до 25 000 метричних тонн, а мінімальна місткість для суден, що перевозять нафту, збільшиться з 6 000 до 10 000 тонн.

У міністерстві зазначили, що на перевірку очікують 145 суден, 122 з яких прямують до українських портів. У повідомленні йдеться, що цього місяця, зокрема, сповільнилася швидкість прибуття суден до Одеського порту.

Відповідно до угоди, укладеної за сприяння ООН і Туреччини, українські морські капітани проводять кораблі через українські мінні поля навколо портів Одеса, Чорноморськ і

Південний, що в Южному. Військово-морський флот росії забезпечує безпечний прохід кораблям до Туреччини, де команди, що представляють усі сторони, перевіряють їх перед тим, як відправитися в порти доставлення. Кораблі, що повертаються, також перевіряються на наявність зброї.

Темпи цих перевірок, за словами українських чиновників, є проблемою. Міністерство інфраструктури звинуватило росію в навмисному уповільненні перевірок протягом останніх трьох місяців, про це воно вже повідомляло раніше. москва заперечує ці звинувачення, повідомляє Reuters.

Експорт після того, як угода набула чинності в Україні в серпні, залишається набагато нижчим довоєнного рівня. Згідно з даними Міністерства аграрної політики та продовольства країни, у січні Україна експортувала понад 3 мільйонів метричних тонн зернових і олійних культур, що значно нижче 5-7 мільйонів метричних тонн, які були звичайними до початку війни в лютому минулого року.

Початкова угода була лише на чотири місяці, але в листопаді була продовжена до середини наступного місяця. Коли в жовтні росія погрожувала вийти з угоди, світові ціни на продовольство зросли на 5-6 відсотків.

Автор: Едвард Вонг, - The New York Times

Переклад з англійської Останній Бастіон

Читайте також
Посол України в Болгарії Ілащук вручила грамоту ВРУ підсанкційному олігарху Пеєвському
Опінії
Від «Черемухи» на Майдані до «Орєшніка» в Дніпрі
Опінії
20 років тому, 22 листопада 2004 року розпочалася нова глава історії України
Опінії
Влада продовжує ігнорувати уроки війни
Опінії
Навіщо Україні міністерство з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій?
Опінії
Корейська зброярня виснаженої ресурсної федерації
Опінії