Created with Sketch.

Україна, Литва і Польща створили «Люблінський трикутник»

28.07.2020, 14:35
Фото: twitter

«Люблінський трикутник» передбачає розширення співпраці між країнами передусім у питаннях безпеки та економіки.

Україна, Польща та Литва створюють «Люблінський трикутник» – новий формат взаємодії, який буде важливим елементом розвитку і зміцнення Центральної Європи.

Про це 28 липня заявив міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба під час спільної пресконференції з польським та литовським колегою у Любліні.

«Сьогодні ми створюємо «Люблінський трикутник». Це формат, який буде важливим елементом розвитку і зміцнення Центральної Європи, але також зміцнення України як повноправного члена європейської і євроатлантичної сім’ї народів», – зазначив він.

Міністр нагадав, що країни вже взаємодіють у рамках бригади Литполукрбриг, проте наголосив, що новий формат передбачає розширення співпраці.

За словами Кулеби, співробітництво не обмежиться лише питаннями безпеки, мова йтиме також про економіку, торгівлю, інвестиції, туризм, інфраструктуру, «про все те, що здатне ще тісніше об’єднати наші країни, зробити Центральну Європу ще сильнішою».

«Окрім поглиблення взаємодії між нашими трьома країнами, ми так само бачимо велику перспективу у тому, щоб «Люблінський трикутник» став інструментом ангажування тих країн, які потребують тісніших контактів із Заходом, із загальноєвропейськими структурами, і ми з колегами допомагатимемо нашим сусідам, нашим друзям більш активно взаємодіяти у цій сфері», – заявив Кулеба.

Кулеба також подякував Польщі та Литві за послідовну підтримку України на шляху до членства в Євросоюзі і НАТО та запровадженні реформ.

Читайте також
Світ змирився з терором і, що найприкріше, з терором держав
Опінії
10 кумедних знімків природи, які змусять вас посміхатися
Життя
Величезна монета вартістю 23 мільйони доларів
Світ
Війна у Ніґері спричинить хаотизацію Африки, – Держдеп США
Політика
Нахил Землі змінився через діяльність людини
Життя
Кривава нафта: Білорусь заборгувала Венесуелі майже $1,5 млрд
Економіка