Ймовірне обмеження чи цілковита зупинка допомоги США впливає на український військово-промисловий комплекс. Наші люди працюють у поті чола.
Чи правда, що Україна нічого не виробляє? Доволі часто на просторах інтернету можна почути спекулятивну думку про те, що, мовляв, Україна нічого сама не продукує для потреб своїх військовиків.
Нібито, якщо по телебаченню не показали показник сюжет про виробництво дронів з точними координатами, обличчями інженерів, то наші підприємства буквально нічого не виробляють. Ну, бздура ж, не інакше!
Принаймні, так вважають авторитетні «експерти» у всіх галузях економіки, що декламують свої думки у соціальних мережах із величезною кількістю знаків окликів та Caps Lock. Дійсність же кардинально інша.
Україна не лише налагодила виробництво дронів та РЕБ, а й зараз думає про їх експорт. Окрім цього, налагоджено виробництво ракет і для того, щоби це зрозуміти, не обов'язково читати якісь секретні звіти із точними цифрами.
Задля цього достатньо проаналізувати відкриту статистику. За минулі 2 роки наша держава у сотні разів збільшила імпорт різноманітних електрокомпонентів: конденсаторів, резисторів, друкованих плат, інших компонентів; і де ж вони використовуються?
Звичайно, можна апелювати до того, що все це використовується у ремонті й цивільної техніки. Але, у 2021-му імпорт всіх цих компонентів склав 3 мільйони американських доларів за один рік.
Для порівняння: зараз щомісячно імпортується цих компонентів на $200-230 мільйонів. Ось так «Україна нічого не виробляє», що аж гай гуде, хоча звісно ж, не без проблем.
І найприємніше те, що ця тенденція лише зростає. Тепер основна задача — монетизувати все це добро коштом виходу на світові ринки озброєння та залучення іноземних інвестицій.
Автор – Валентин Краснопьоров, засновник громадської ініціативи "Останній Капіталіст"