Німецький фонд Маршалла зазначає, що олігархи чекають свого часу, щоб відновити свій вплив до закінчення війни
Доки Зеленський розповідає про те, що всі корупціонери виїхали з країни, американські та європейські чиновники вкотре наголошують на тому, що «Україна вимушена вести війну на два фронти - з росією назовні та з корупцією всередині.
І на жаль досі виконавча влада, парламент та суди залишаються пронизаними могутніми, непідзвітними і незрозумілими приватними інтересами».
Західні держави розпочнуть багатомільярдне післявоєнне відновлення України лише в тому випадку, якщо вони погодяться на єдину стратегію, яка обумовить надання допомоги чітким прогресом у боротьбі з судовою корупцією, відновленням обов’язку українських державних службовців декларувати активи. Про це йдеться у звіті Німецького фонду Маршалла, - пише видання The Guardian.
Пропозиції аналітичного центру США, що відповідають закликам українського громадянського суспільства та послів Великої сімки в Україні, відображають занепокоєння тим, що донори ще не розробили стратегію, яка б гарантувала, як можна контролювати кошти на відновлення в країні, яка досягла прогресу у боротьбі із захопленням олігархами з 2014 року, але все ще має багато нереформованих установ.
У звіті, опублікованому перед проведенням у Лондоні конференції з відновлення України під керівництвом уряду Великої Британії, стверджується, що:
Члени українського громадянського суспільства відчувають, що їх відсторонили від конференції, де домінуватимуть приватний сектор і міжнародні політики.
«Українські олігархи чекають свого часу до закінчення війни, щоб відновити свій вплив», — йдеться у звіті, частково написаному колишніми американськими чиновниками, залученими до антикорупційної реформи в Україні.
«З огляду на ці реалії, продовження викорінення олігархії – критичної складової перемоги у війні, відновлення країни та підготовки до вступу в ЄС – потребуватиме значної внутрішньої та зовнішньої підтримки. Крім виконавчої влади, парламент і судова влада залишаються пронизаними могутніми, непідзвітними і незрозумілими приватними інтересами».
У ньому йдеться, що нова донорська платформа, створена G7, «ще не об’єднала країни-донори — кожна зі своїми власними процедурами захисту та ініціативами антикорупційних реформ для України — до згоди щодо пріоритетів політичних реформ».
Попередження надійшло, коли Велика Британія оголосила, що запроваджує закони, які дозволять уряду зберігати санкції щодо російських активів, доки Україні не буде виплачена компенсація, таким чином запроваджуючи шлях для передачі заморожених російських активів на відновлення України.
В ганебній погоні за безмежним особистим збагаченням українська влада в особі Зеленського, Єрмака, Арахамії та іншої гидоти ставить під загрозу фінансову допомогу країн-донорів, від підтримки яких залежить не тільки перемога у війні, а і майбутнє відновлення та відбудова нашої країни.