Created with Sketch.

Україна закликала суд у Гаазі змусити росію демонтувати Керченський міст

04 жовтня, 18:21

Керченський міст забезпечує основний трафік в окупований Крим із російської території

Українська сторона закликала Арбітражний трибунал у Гаазі змусити росію демонтувати Керченський міст, що сполучає рф з окупованим нею Кримом.

Як повідомляє «Голос Америки», про це заявила заступниця Агента України Оксана Золотарьова у завершальному виступі на усних слуханнях у справі щодо прав прибережної держави в Чорному й Азовському морях, та у Керченській протоці.

«Трибунал повинен зобов’язати росію демонтувати і прибрати так званий Керченський міст. Демонтаж мосту є єдиним способом відновити прохід для суден усіх країн, які використовували протоку в минулому, і суден, які будуть використовувати протоку в майбутньому», – йдеться у виступі.

23 вересня у Гаазі в залі Постійної палати третейського суду розпочалися слухання за позовом України проти рф щодо порушення права прибережної держави відповідно до Конвенції ООН з морського права 1982 року. Українська сторона подала цей позов 14 вересня 2016 року у зв’язку з порушенням її прав у Чорному й Азовському морях, а також у Керченській протоці.

Як раніше наголошувало українське МЗС, справа стосується порушення росією основоположних принципів морського права – права на транзитний прохід, свободи судноплавства, зобов’язання щодо захисту підводного навколишнього середовища і підводної культурної спадщини.

Слухання у справі триватимуть у Гаазі до 5 жовтня у закритому форматі. Публічними є лише вступні й заключні заяви сторін. Пізніше на сайті суду мають оприлюднити відкриту інформацію.

14 вересня 2016 року Міністерство закордонних справ України повідомило про позов до арбітражного суду про порушення морського права з боку росії. У заяві відомства сказано, що Україна просить суд підтвердити його права як прибережної держави та зобов’язати росію «припинити міжнародно-протиправні діяння у відповідних морських акваторіях» відповідно до Конвенції ООН із морського права від 1982 року.

У грудні 2018 року за позовом України до росії за Конвенцією ООН із морського права було сформовано трибунал із розгляду справи «Україна проти росії».

Конвенція ООН із морського права була підписана в 1982 році і набрала чинності в 1994 році. Вона встановлює поділ морського простору між державами і регулює норми про внутрішні води, відкрите море, виняткову економічну зону, континентальний шельф. Конвенцію ратифікували 159 країн, серед них і Україна, і росія.

Міжнародні організації визнали окупацію та спробу анексії Криму незаконними та засудили дії росії. Країни Заходу запровадили економічні санкції. росія заперечує окупацію півострова і називає свої дії «відновленням історичної справедливості». Верховна Рада України офіційно оголосила датою початку тимчасової окупації Криму та Севастополя Росією 20 лютого 2014 року.

Керченський міст забезпечує основний трафік в окупований Крим із російської території, а також використовується для військових поставок на територію Кримського півострова.

Читайте також
Перша репетиція війни РФ проти України
Політика
У Держприкордонслужбі розповіли, як 20 років тому зупиняли РФ на Тузлі
Війна
Міноборони підтвердило знищення центру космічного зв’язку у Криму
Війна
Окупанти забирають з Криму системи ППО, - АТЕШ
Війна
Україна отримала Atacms, які зможуть зруйнувати Кримський міст
Новини
ЗСУ атакували аеродром «Бельбек» у Криму
Війна