Україна має дозволити громадянам інших країн подвійне громадянство, але за певних умов.
Таку думку міністр закордонних справ України Павло Клімкін висловив в Одесі, де спілкувався з молоддю в Impact HAB про можливість підтримки державними структурами важливих транснаціональних проектів і українських інновацій та трендів, просування їх у глобалізованому світі, повідомляє Цензор.НЕТ із посиланням на Укрінформ.
"Я вважаю, що маємо дозволити подвійне громадянство, але за певних умов. Хіба ми можемо не звертати уваги на те, що є тисячі людей - реальних патріотично налаштованих українців у Канаді, США, Австралії, деяких інших країнах, які хотіли б тут попрацювати. Вони готові приїхати і працювати тут за українську зарплату, але наражаються на труднощі, зокрема, не можуть працевлаштуватися, скажімо, за канадським чи американським паспортом. Водночас тисячі представників угорської, румунської та інших меншин в Україні мають два паспорти", - зазначив Клімкін.
На це треба звернути увагу, підкреслив він, бо не можна і далі цього не помічати.
"Очевидно, варто все належним чином законодавчо унормувати і встановити суворі вимоги за недотримання національного законодавства. Інакше буде наростати вал проблем", - зауважив глава МЗС.
Нагадаємо, Румунія активно видає румунські паспорти громадянам України. За румунським законодавством, право на отримання громадянства мають прямі нащадки людей, які проживали на території нинішньої Чернівецької області з 1918 року до 1940 року(на той час - частина Румунії).
За словами міністра закордонних справ Румунії Теодора Мелешкану, не існує жодних норм міжнародного права або певних практик, які не дозволяли б або забороняли подвійне громадянство. Це право кожної держави - надавати просте єдине або подвійне громадянство.
19 квітня 2018 року Президент України Петро Порошенко вніс до парламенту проект закону (№8297) про внесення змін до закону України про громадянство, однак відкликав його 16 травня.
Питання про видачу Угорщиною і Румунією паспортів громадянам України загострилося на тлі ситуації навколо прийнятого 5 вересня 2017 року Верховною Радою закону про освіту.