Created with Sketch.

Українофобія на марші: «слуги» і ОПЗЖ продовжують боротися з мовою

04.11.2021, 10:44

Команду Володимира Зеленського і соратників Віктора Медведчука під куполом Верховної Ради об'єднує спільний "язик".

"Слуги народу" і "Опозиційна платформа – За життя" знову протягнули через освітній комітет законопроєкт про навчання іноземних студентів російською мовою. Цього разу – під номером 5727.

Аналогічний законопроєкт №3717 тричі розглядався на цьому комітеті та рік тому був зі скандалом провалений у сесійній залі. Але лобісти "русского міра" не можуть заспокоїтися і ширять усе нові фейки про те, як Україна страждає без російської мови у вишах і втрачає студентів із країн Азії, які, мовляв тільки й мріють, щоб їх навчали російською.

Хоча статистика свідчить про інше. Число іноземних студентів в Україні невпинно збільшується і вже перевищує 70 тисяч.

Причому близько 80% з них (а на перших курсах – близько 90%) – з-за меж колишнього СССР, і до навчання в Україні не знають ні української, ні російської. Решта переважно з Закавказзя і Середньої Азії, і російська для них також не є рідною.

За чинним законодавством студенти можуть навчатися або українською (сприяючи поширенню української мови у світі), або англійською (міжнародною мовою освіти й науки). Окремі дисципліни можуть читатися іншими мовами ЄС.

Чому ж у Києві чи Ужгороді іноземці залюбки навчаються українською чи англійською, а в Харкові студентів із тих же країн навчають російською? Бо справа не в студентах, а у деяких викладачах і ректорах, які, не бажаючи змінюватися самі, хочуть змінити закон під свої русифікаторські звички.

На вчорашньому засіданні 8 з 12 членів освітнього комітету проголосували за русифікаторський проєкт. Це 7 "слуг народу" – Сергій Бабак (голова комітету), Володимир Воронов, Юлія Гришина, Ольга Коваль, Сергій Колебошин, Валерій Колюх, Олена Лис – та представник ОПЗЖ Олександр Лукашев.

Решта членів комітету виступили категорично проти законопроєкту. Це Ростислав Павленко ("Європейська Солідарність"), Наталія Піпа ("Голос"), Роман Грищук ("Слуга народу") й Іван Кириленко (ВО "Батьківщина").

Тепер "Слуги народу" із ОПЗЖ намагатимуться протягувати це рішення на пленарному засіданні. І знову, як і рік тому, перш за все від нашої з вами активності залежить, чи вдасться їм це зробити.

Читайте також
Продовжуємо нашу скорботну розповідь про бурхливу діяльність ТСК ВРУ, яку очолює Анна Скороход
Опінії
Депутат Київради Нефьодов під час війни отримав паркомісце за 1 млн гривень
Політика
НАБУ оголосило в розшук ексдепутата Верховної Ради Руслана Демчака
Кримінал
Нахіба нам така Верховна Рада?
Політика
Нахіба нам така Верховна Рада?
Політика
Родина депутата Сергія Вельможного заробила 4 мільйони гривень у 2022 році
Політика